(FOTO) Beltinci trepetali za finale

Miha Šoštarič, 9. 8. 2020
Miha Šoštarič
Beltinci - Tromejnik Kuzma

Nogometaši Beltincev so v polfinalu pokala MNZ Murska Sobota s 3 : 2 (1 : 1) premagali Tromejnik iz Kuzme.

Beltinci – Tromejnik Kuzma 3 : 2 (1 : 1)

Športni park Beltinci, 150 gledalcev, sodnik: Matej Čontala (Oplotnica).

beltinici, tromejnik-kuzma, polfinale-pokala-mnz-murska-sobota
Strelci: 0 : 1 Bokan (16), 1 : 1 Kristl (28), 2 : 1 Mörec (60), 3 : 1 Marič (66), 3 : 2 Fašalek (81). Rumeni kartoni: Šipoš; D. Gjergjek, Skledar. Igralec tekme: Luka Marič (Beltinci).

Beltinci: Serec, Hartman kap., Kuzma, Balažic (Zorman, 46), Šipoš (Mörec, 46), Maučec, Kristl (Pihler, 63), Sočič (Raduha, 46), Mršič, Žalik (Mauko, 46), Marič. Trener: Radovan Karanović.

Tromejnik Kuzma: Šafer, Janža (Skledar, 66), T. Gjergjek, R. Bokan, G. Bokan kap. (Potočnik, 58), Recek (Andrejek, 46), Bedič, Gyecsek, Müller (Fašalek, 12), D. Gjergjek, Marič (Zrim, 86).

Domačini, ki v sredo pričenjajo novo sezono v 2. slovenski nogometni ligi, so imeli veliko težav z borbenimi Goričanci, ki so sredi priprav na tekmovanje v Pomurski nogometni ligi. Kljub temu, da so imeli beltinski nogometaši večji del dvoboja več žogo v posesti in so si ustvarili tudi veliko priložnosti za zadetek, so šele sredi drugega polčasa strli nasprotnika, ki je imel v končnici preko Petra Fašaleka izredno priložnost, da si priigra strele z bele točke. Fašalek je sam krenil proti beltinskem vratarju Niku Sercu, a je bil lob nenatančen in Beltinčani so se veselili uvrstitve v finale.

Tromejnik je povedel v 16. minuti, ko je Fašalek, ki je v igro vstopil v 12. minuti in zamenjal poškodovanega Marsela Müllerja, z izredno podajo v kazenskem prostoru našel Roka Bokana, ki ni okleval in je z močnim strelom premagal Serca. Domačini so v prvem polčasu izkoristili le eno priložnost. V 26. minuti je Marko Maučec poslal predložek v kazenski prostor gostov, Samo Žalik je ob vratnici z glavo žogo vrnil v sredino petmetrskega prostora do Jana Kristla, ki je lepo akcijo zaključil s strelom z glavo mimo nemočnega Jake Šaferja.

Domači trener Radovan Karanović je, nezadovoljen z razpletom, na začetku drugega polčasa v igro poslal štiri sveže igralce, ki so prinesli več idej v napadalnih akcijah. Do vodstva z 2 : 1 so Beltinčani prišli po samostojnem prodoru Vita Mörca v 60. minuti, šest minut pozneje pa je za 3 : 1 z lepim zadetkom poskrbel Luka Marič. Ko so navijači domačega moštva pričakovali še kakšen zadetek v mreži utrujenih gostov in mirno končnico dvoboja, je za znižanje vodstva poskrbel Fašalek v 81. minuti. Fašalek svoje odlične predstave ni uspel kronati še z enim zadetkom par minut pozneje in beltinski igralci so z nekaj več težav, kot so pričakovali, prišli do vstopnice za pokalno tekmovanje na ravni Nogometne zveze Slovenije.