(FOTO) Črna sobota za pomursko odbojko

Vestnik.si, 3. 10. 2021
Panvita Pomgrad in ACH Volley.

Štirje porazi brez osvojenega niza za začetek državnega prvenstva.

Včeraj se je pričelo državno prvenstvo v odbojki. Tekme prvega kroga se niso izšle po željah pomurskih klubov, ki nastopajo v 1. A in 1. B ligi. Štirje porazi brez osvojenega niza so manj od pričakovanj.

murska-sobota, odbojka, panvita-pomgrad-ach-volley

V uvodnem dvoboju Sporklub 1. A lige za odbojkarje je soboška Panvita Pomgrad v Murski Soboti gostila večkratnega državnega prvaka ACH Volley iz Ljubljane. Po pričakovanju so slavili gostje, vendar so se domačini dobro upirali in bili favoriziranim nasprotnikom enakovredni dva niza. Ljubljančani so zmagali s 3 : 0 (26, 22, 16).

Najbolj izenačen je bil prvi niz, v katerem so imeli gostitelji po dveh odličnih začetnih udarcih Jureta Laknerja pri izidu 24 : 23 celo set žogo, a so gostje po napaki gostiteljev najprej izenačili, nato pa v zaključku niza, tudi z nekoliko sreče, spreobrnili potek sebi v prid.

Ljubljančani so v drugem nizu že vodili s 16 : 11. Po odličnih začetnih udarcih Urbana Hafnerja so prišli domačini so dveh točk zaostanka (15 : 17), v končnici pa so se približali le na eno (22 : 23). Po minuti odmora na zahtevo gostujočega trenerja Mladena Kašića so gostje z dvema zaporednima točkama prišli do vodstva z 2 : 0 v nizih.

Izkušeni gostje so v tretjem nizu hitro naredili razliko (6 : 12) in mirno tekmo pripeljali do konca. Najučinkovitejši v domačem taboru so bili Connor McConnell s 16., Dino Vinkovič z desetimi in Jakob Rojnik s sedmimi točkami, pri gostih pa so izstopali Alen Šket in Nikola Gjorgiev s po 12. ter Nemanja Mašulovič in Jan Pokeršnik s po 11. točkami.

V naslednjem krogu bo soboška ekipa prihodnjo soboto gostovala v Novem mestu pri Krki.

V 1. B ligi za odbojkarje so Radenci z 0 : 3 (11, 17, 16) klonili proti Šoštanj Topolšici v gosteh. Val Krajcar je za radensko ekipo dosegel 7, Rene Potočnik in Urban Rajnar pa po 5 točk. V naslednjem krogu bodo Radenčani v soboto gostili Hoče.