(FOTO) Feher in Novinič za napredovanje Nafte

Vestnik.si, 14. 9. 2022
NK Dobrovnik in NK Nafta.

V Medobčinski nogometni zvezi Lendava sta se v 1. krogu Pokala Pivovarna Union pomerila Prekmurec Dobrovnik in Nafta 1903. S 3 : 1 so slavili gostje in napredovali v naslednji krog tekmovanja.

Franc Cifer, trener Dobrovnika, je srečanje začel v postavi Bukovec, Bači, Car K., Car L., Meričnjak, Bertalics, Maučec, Laci, Granfol, Nagy in Zemljič. Gabor Boer na drugi strani je na igrišče v začetni enajsterici poslal Moćića, Drka, Zoltána Gerga, Kumerja, Čuček Bezjaka, Noviniča, Sulejmanovića, Szaba, Stareta, Haljeto in Feherja.

dobrovnik, nogomet, nk-dobrovnik-nk-nafta

Ob igrišču v Dobrovniku se je zbralo okoli 140 gledalcev. Mreža se je na srečanju prvič zatresla že v drugi minuti, ko je povedla lendavska Nafta preko Feherja.

Na 2 : 0 so gostje povišali v 17. minuti, strelec je bil Novinič. Laci je devet minut zatem rezultat znižal, izenačiti pa domačinom ni uspelo. Končni izid - 3 : 1 - je v 75. minuti z drugim zadetkom postavil Feher.

V MNZ Lendava so bile v sredo odigrane še tri pokalne tekme. Rezultati so: Nedelica - Turnišče 1 : 4, Malibu Panonija GA-KA - Graničar 3 : 2, Čentiba - Polana 0 : 3. V četrtek sledita še srečanji Nafta veterani - Odranci ter Bistrica - Hotiza.