(FOTO in VIDEO) Jan Pancar do zmage v blatnih Mačkovcih

T. L., 21. 6. 2020
Državno prvenstvo v motokrosu

V Mačkovcih je v organizaciji Avto-moto društva (AMD) Štefan Kovač Murska Sobota potekala druga dirka državnega prvenstva Slovenije v motokrosu za leto 2020. V najmočnejši kategoriji MX OPEN je slavil Jan Pancar iz AMD Šentvid pri Stični.

Več kot 90 tekmovalcev iz Slovenije, Avstrije, Madžarske, Italije in Slovaške se je na 1380 metrov dolgi progi pomerilo v šestih kategorijah MX veterani 40 in 50, MX 65, MX 85, MX 125, MX OPEN in MX 2.

mačkovci, motokros

Največ tekmovalcev, bilo jih je 24, se je pomerilo v kategoriji MX 65, slavil je Miha Vrh s KTM-om iz ŠD MX moto društvo Bistrc. Drugo in tretje mesto sta osvojila Luka Slavec iz Društva Associazione ACJ sport in Jakob Jan iz Motocross-ski Gajser Team.

V kategoriji MX 85 se je pomerilo 14 tekmovalcev, slavil je Jaka Peklaj iz AMD Šentvid pri Stični, drugi je bil Madžar Noel Zanocz in tretji Avstrijec Maximilian Ernecker.

Jan Pancar (številka 253) je slavil v Mačkovcih, drugi Peter Irt (številka 73).

V kategoriji MX 125 je slavil Gal Hauptman s Husqvarno iz AMD Šentvid pri Stični, za njim sta bila Alen Gajser z Yamaho iz ŠD MX akademija Sašo Kragelj in Avstrijec Michael Lackner s KTM-om.

V najmočnejših kategorijah MX 2 in MX OPEN se je skupno pomerilo 17 tekmovalcev. V slednji je slavil Jan Pancar s KTM-om iz AMD Šentvid pri Stični. »Progo je odlično pripravil dež, tako so pogoji postali podobni svetovnim. Zato mi še toliko več pomeni ta zmaga. Tekma je res bila dober trening za naslednje dirke,« je po tekmi povedal Pancar. Drugo mesto si je privozil Peter Irt z Yamaho iz AMD Radovljica, tretje pa Miha Bubnič iz Društva Associazione ACJ sport, oba z Yamaho. Medtem je v kategoriji MX 2 slavil Jaka Završan s Husqvarno iz ŠD Myteam motocross, drugi je bil Denis Jakša iz AMD Kolpa MXS, tretji pa Tilen Tič iz AMD Slovenske Konjice, oba z Yamaho.

Jan Pancar.

Pri veteranih je v kategoriji MX vet 50 slavil Andrej Rus z Husqvarno iz Moto kluba Fire group, v kategoriji MX vet 40 pa Sašo Kragelj z Yamaho iz ŠD MX akademija Sašo Kragelj.

Preizkušnjo v kategoriji MX 50 pa so organizatorji zaradi preveč blatne proge odpovedati.

Naslednja dirka bo že čez sedem dni, 28. junija, v Radizelu.