(FOTO) Ljutomerčani za uvod s porazom

Miha Šoštarič, 12. 3. 2023
Niko Časar
NK Ljutomer - Premium Dobrovce

V 15. krogu 3. SNL vzhod je Avto Rajh Ljutomer doma z 1 : 2 (1 : 1) klonil proti Dobrovcam.

V uvodnem dvoboju drugega dela tekmovanja v 3. slovenski nogometni ligi vzhod so Ljutomerčani doživeli sedmi poraz v sezoni. Brez Lana Feguša Makovca (tujina), Saša Kolmana (tujina), Vita Štrakla (Beltinci Klima Tratnjek), Nina Bertalaniča (kazen), Filipa Vinterja (služba) in Patricka Jelena (poškodba) so v derbiju sredine razpredelnice morali priznati premoč ekipi Premium Dobrovci. Tekma se je sicer pričela po željah prleškega moštva. V 35. minuti je gostujoči igralec Kristjan Sagadin zatresel lastno mrežo in poskrbel za veselje blizu 150 ljubiteljev nogometa v prleški prestolnici. A veselje je bilo kratkotrajno. Že sedem minut pozneje je namreč Elvino Podbrežnik v svojem debiju za Premium Dobrovce dosegel premierni zadetek in postavil izid polčasa.

nk-ljutomer, 3
Niko Časar

Niko Časar

Gostom, ki so se povzpeli na sedmo mesto (24 točk) je zmago v 65. minuti potrdil Anej Polak. Ljutomerčani, ki z 20. točkami zasedajo enajsto mesto, so v končnici tekme lovili izenačenje, a je bila gostujoča zasedba z vratarjem Anejem Juričem vedno na pravem mestu.
V naslednjem krogu bo Avto Rajh Ljutomer prihodnjo soboto gostoval v Brežicah.

Niko Časar

Avto Rajh Ljutomer – Premium Dobrovce 1 : 2 (1 : 1)
Stadion v ŠRC Ljutomer, 150 gledalcev, sodnik: Anže Šepec (Šmarje pri Jelšah). Strelci: 1 : 0 Sagadin (35 – ag), 1 : 1 Podbrežnik (42), 1 : 2 Polak (65). Rumeni karton: G. Semenič, Fras, Munda. Igralec tekme: Anej Polak (Premium Dobrovce).
Avto Rajh Ljutomer: Lörinc, T. Nemec, Šalamun, Skuhala (Rudolf, 70), G. Semenič (Panič, 70), L. Nemec (Pustinek, 83), Munda kap., Ketiš, T. Semenič, Fras (Kavčič, 80), Madon. Trener: Marko Fajdiga.
Premium Dobrovce: Jurič, Filipović (Šabotić, 59), Kmetec kap. (Ferris, 91), Sagadin, Polak, Podbrežnik, Bek, Šimundža, Bračko (Panić, 89), Mlinar, Fernandez dos Santos. Trener: Marko Lešnik.