(FOTO) Mura izgubila že skoraj dobljeno tekmo

Vestnik, 20. 4. 2019
Muraši se v 28. krogu 1. SNL merijo z ekipo kranjskega Triglava.

V 28. krogu prve slovenske nogometne lige so "muraši" - brez Peričića - igrali v Kranju proti ekipi Triglava in izgubili z 2 : 1 (0 : 1), potem ko je neumnost Lorbka v 60. minuti končala njihovo prevlado .

Športni center Kranj, sodniki:Tkalčič Bojan iz Maribora (glavni sodnik), Kordež Grega (1. pomoč), Šumer Žiga (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik).

Postava Mure: Obradović, Šturm, Maruško, Bošković, Kous, Lorbek, Kozar kap., Kouter, Šušnjara, Horvat, Maroša.

V kadru - niti na rezervni klopi - ni Špira Peričića, ki je nekoliko presenetljivo podpisal pogodbo z Mariborom, kamor se bo preselil v naslednji sezoni.

Triglav: Arko, Rogelj, Kumer, D. Kryeziu, Mlakar, Svraka, Mertelj, E. Kryeziu, Tijanić, Majcen kap., Žurga.

86de78593a89296d5b576de692ceffe6

1: Začetek tekme.
10: Doslej trije streli Mure, ki pa so bili vsi precej nenevarni.
13: Najbolj nevarna akcija Mure: Kous je podal pred vrata z desne strani, Kouter je bil za las prekratek, pred Marošo pa je Arko odbil v kot.
22: rumeni karton: E. Kryeziu zaradi vlečenja za dres Šušnjare.
27: GOOOOL Luka Šušnjara 0 : 1! Kouter si je priboril že izgubljeno žogo in podal z desne strani, Šušnjara pa je iz bližine zadel z glavo.

753ab865b97822482147041343aef6cf

28: Nov odličen prodor Šušnjare, ki je z leve strani podal nazaj, kjer pa je v odločilnem trenutku pri beli piki spodrsnilo Koutru, nato pa je Kozar z daljave streljal mimo vrat.
32: Kouter v dvojni akciji: takoj ko si je zavezal čevelj, je sprožil z daljave, a točno po sredini, tako da Arku ni bilo težko ujeti žoge.
39: Po veliki napaki kranjskega branilca, ki je kot zadnji izgubil žogo, je s prodorom pred vrata prišel Kouter in nevarno streljal po tleh, vendar se je Arko izkazal z izvrstno obrambo.
42: Prvi nevaren poizkus Triglava: po podaji z desne strani je pred Majcnom, ki je bil blizu gola, žogo v kot odbil Maruško.
45: Konec prvega polčasa. Skoraj popolna prevlada Mure in zasluženo vodstvo, za katerega je škoda, da ni še višje, saj so vse strele na vrata razen enega sprožili črno-beli.

b79b473cc91d58c224e2cf597f93739f

46: Začetek drugega polčasa.
48: Močan in natančen strel Tijanića z daljave, a Obradović na pravem mestu.
56: Hiter protinapad Mure, vendar sta se na koncu Kouter in Šušnjara s podajo nekoliko zapleta, in velika priložnost je splavala po vodi.
59: Strel Svrake z velike daljave, žoga pa pred vratnice Murinega gola.
60: Velika neumnost Lorbka, ki je brez potrebe s prekrškom v kazenskem prostoru Mure odrinil Mlakarja, in sodnik je upravičeno pokazal na belo piko.

827a1be1eece8277dc14843d79cb0c01

61: GOL Luka Majcen 1 : 1: Zanesljiv izvajalec s strelom po tleh je bil kapetan Triglava. Nezasluženo izenačenje, za katerega pa je kriv samo nogometaš Mure. Povsem nepotrebno je tako samo dal veter v jadra doslej precej nemočnemu Triglavu.
62: Po prekršku Horvata prosti strel za Triglav, vendar ga je slabo izvedel Tijanić.
65: Prva menjava pri Muri: iz igre Horvat, na igrišče Karničnik.
68: Neverjetno: še ena enajstmetrovka za Triglav. Po kotu naj bi Maroša v kazenskem prostoru spotaknil Mlakarja. Ob tem je Maroša dobil še rumeni karton.
69: GOL: Luka Majcen 2 : 1. Še enkrat s strelom po tleh uspešen kapetan domačih.
70: Zahteva tudi Murinih nogometašev po enajstmetrovki na drugi strani, a sodnik se na to ni oziral, saj prekrška nad Šturmom v resnici ni bilo.

d4ca43502a6de06e493e1c843c7eb76e

71: Rumeni karton: Šušnjara zaradi prekrška nad Mlakarjem. Mura je v zadnjih desetih minutah izgubila nadzor.
75: Druga menjava pri Muri: iz igre Šušnjara, na zelenico Sirk.
78: Še zadnja menjava pri Muri: na klop jezni Lorbek, v igro Ćerimagić.
80: Prva menjava pri Triglavu: iz igre Žurga, na igrišče Hasanaj.
80: Po prostem strelu Ćerimagića z desne strani Sirk z glavo za malenkost mimo vrat.
81: Maroša iz bližine mimo vrat, vendar je ob strelu dobil udarec v nogo, zato ni mogel biti natančen.
82: Ćerimagić strelja z levico, Arko odbija.

122ddc17399e9bdc06eff94cce6ba5e3

83: Majcen strelja z desnico in zadeva prečnik.
85: Druga menjava pri Triglavu: iz igre Svraka, na zelenico Gajič.
85: rumeni karton: Arko zaradi zavlačevanja.
86: rumeni karton: Kouter zaradi udarca s komolcem.
88: Po samostojnem prodoru odličen strel Tijanića, mnogi so že videli žogo v golu, a z izvrstnim refleksom se je izkazal Obradović.

d176fc1fe6535b61e198a6917bee038b

90: Tri minute dodatka.
93: Zadnja menjava pri Triglavu: iz igre dvakratni strelec z bele pike Majcen.
94: Sodnik še pušča igro. Prosti strel za Muro, iz katerega pa Kous zadeva samo živi zid.
95: Konec tekme. Zmaga Triglava z 2 : 1, ki se lahko zahvali samo določenim nogometašem Mure, saj so s svojimi napakami povsem preobrnili potek srečanja, ki je bilo vse do 60. minute skoraj popolnoma v znamenju črno-belih. Primer, kako se zapravi že dobljena tekma. Je pa res, da bi Sobočani lahko že prej dosegli drugi zadetek, saj so imeli precej priložnosti, ki pa jih niso izkoristili. Mura tako v tem prvenstvu v štirih srečanjih sploh ni uspela premagati Kranjčanov.

e04c719680b0e12b2d893f70a9c0b01a