(FOTO) Soboški odbojkarji ne najdejo izhoda iz krize

Miha Šoštarič, 13. 12. 2020
Panvita Pomgrad Merkur Maribor

Panvita Pomgrad je izgubila proti Mariborčanom in zabeležila sedmi zaporedni poraz.

Soboški odbojkarji so klavrno končali nastope v letu 2020. Sinoči so v Murski Soboti, v dvoboju 14. kroga Sportklub 1. A državne lige, gostili Merkur Maribor in izgubili z 0 : 3 (-17, -19, -23). S sedmim zaporednim porazom odbojkarji Panvite Pomgrada ostajajo pri desetih točkah, kar jih trenutno uvršča na sedmo, predzadnjo mesto prvoligaške konkurence. Prvenstvo se bo za Sobočane nadaljevalo 6. januarja 2021, ko bodo v zaostali tekmi 9. kroga v Murski Soboti gostili Hoče.

murska-sobota, odbojka, panvita-pomgrad, merkur-maribor

Tekma proti Mariborčanom je trajala vsega dobro uro. Štajerci, ki so se pred časom okrepili z reprezentančnim sprejemalcem Alenom Šketom, so povsem zasluženo prišli do novih treh točk, ki so jih trenutno popeljale do vodstva v prvi ligi (31 točk). Sobočani so nastopili brez Branislava Radovića, ki je poškodovan. Njegova odsotnost se je poznala, saj prav v napadu domačini niso našli rešitev za preboj mariborske obrambe.

V uvodnem nizu so se gostitelji upirali do izida 15 : 14, nato pa niso našli rešitve za odlične začetne udarce Šketa. V drugem nizu so Štajerci povedli z 10 : 5, vodstvo pa brez težav nadzirali do vodstva z 2 : 0 v nizih. Še najbolj zanimiv in izenačen je bil zadnji niz. Soboški odbojkarji so izkoristili nekoliko bolj ležerno igro gostov in povedli z 18 : 15. A je bilo vodstvo kratkotrajno. Rok Možič je s tremi zaporednimi točkami vrnil goste v igro. Nazadnje sta bili ekipi točkovno poravnani pri izidu 23 : 23, zadnji dve točki na tekmi pa sta pripadli Mariborčanom.

»Mariborčani okrepljeni s Šketom upravičeno ciljajo na najvišja mesta. Mi imamo bolj težave pri sebi, saj sta se nam vmes zgodili dve poškodbi in ena karantena. Po prekinitvi prvenstva težko resno treniramo in tako čakamo prednovoletni premor, da se sestavimo nazaj in začnemo igrati odbojko, ki smo jo igrali na začetku sezone. Radovič in Rojnik eno tekmo igrata in eno počivata, pozna se odsotnost Drvariča in to bi se poznalo tudi Mariboru, če bi ostali brez treh glavnih igralcev. Mi smo pač tu podhranjeni. Najprej moramo sanirati poškodbe, garali bomo čez novo leto za dober start v 2021, kjer bomo iskali čim boljšo pozicijo za končnico. Se pa tudi jaz podnevi in ponoči obremenjujem v tem trenutku najbolj s tem, kako se lahko čim prej sestavimo nazaj, da pokažemo, česa smo sposobni,« je po še enem porazu dejal soboški trener Aleš Hribar.

Panvita Pomgrad: Ražnatović 9, Potočnik, Vinkovič 10, Drvarič 1, Radović, Rojnik 11, Flisar, Lakner 2, Novak 4, Bedrač 2, Grabar, Vrabl in Vori (oba libero). Trener: Aleš Hribar.