Futsal pokal: Loterija pripadla Kobaridcem

Miha Šoštarič, 18. 1. 2020
Tekma v futsalu med KMN Tomaž Šic barom in KMN Oplast Kobaridom

Tomaž ŠIC bar po rednem delu izničil prednost Oplasta s prve tekme, a nato izpadel po streljanju kazenskih strelov.

V dvorani ŠIC Ljutomer je bila odigrana povratna četrtfinalna tekma pokala Terme Olimia v futsalu. Domači Tomaž ŠIC bar je gostil Oplast iz Kobarida, tekma pa bo, kot so napovedali gostitelji, dobila tretji polčas. Prvo tekmo v Kobaridu je dobil Oplast z 2 : 1 , povratno v Ljutomeru pa z 2 : 1 Tomaž ŠIC bar.

kmn-tomaž-šic-bar, kmn-oplast-kobarid, futsal, ljutomer, šic, dvoranski-nogomet

Sledilo je izvajanje kazenskih strelov s šestih metrov, ki pa sta ga, kot je po koncu tekme pokazal televizijski posnetek, krojila sodnika Aleš Močnik Perič in Dejan Veselič. V drugi seriji kazenskih strelov je bil izvajalec za goste Nejc Kovačič. Domači vratar Tadej Romih je žogi smer preusmeril v prečnik. Linijski sodnik Veselič je pokazal, da ni bilo zadetka, Močnik Perič pa je po protestih gostov zadetek priznal. Na koncu so se po seriji kazenskih strelov, ki so jih dobili z 2 : 1, na zaključni turnir uvrstili futsalerji Oplasta. Domačini so že napovedali pritožbo.

Več kot 150 ljubiteljev dvoranskega nogometa je spremljalo zanimiv obračun. Domača zasedba Tadej Romih, Miha Prijol, Domen Klanjšek, Aleš Marot, Urban Goričan (kapetan), Rok Rednak, Mitja Gašparič, Marko Senekovič, Darijo Dragosavac in Urban Senekovič je že v tretji minuti dvoboja izničila prednost gostov in preko Aleša Marota prišla do vodstva z 1 : 0. Do konca prvih 20 minut sta svoje delo odlično opravila oba vratarja Tadej Romih pri domačih in Nik Logar pri gostih, ki sta z nekaj bravuroznimi obrambami preprečila nove zadetke.

Na začetku drugega polčasa so bili boljši gostje in do želenega zadetka prišli v 27. minuti, ko je Romiha premagal Jaka Sovdat. Kobaridci so imeli minuto za tem preko Patrika Čujca priložnost za vodstvo, a je omenjeni s treh metrov zgrešil prazna vrata. V naslednjem napadu je po strelu M. Senekoviča goste rešila vratnica. V zadnjih pet minut dvoboja so domačini krenili s petimi igralci v polju, kar se jim je obrestovalo, saj je v 38. minuti kapetan Goričan zadel za 2 : 1. V izdihljaju tekme je imel Marot priložnost za drugi zadetek in napredovanje prleške ekipe na zaključni turnir pokalnega tekmovanja, a je žoga za las odletela mimo vrat.

Sledilo je izvajanje kazenskih strelov. Domači vratar Romih je zaustavil strel Danija Vulikića, gostujoči čuvaj mreže Logar pa Marota in M. Senekoviča. Za domače je tako v polno zadel le U. Senekovič, za goste pa poleg spornega zadetka Kovačiča še v zadnji seriji Sovdat in popeljal ekipo Oplasta na zaključni turnir.