(FUTSAL) Z zmago na vrh prvoligaške konkurence

M. Š., 17. 9. 2022
Jure Zauneker
KMN Meteorplast Šic bar in Futsal klub Dobrepolje.

Meteorplast ŠIC bar je v 2. krogu 1. slovenske futsal lige pred domačimi gledalci s 4 : 0 (3 : 0) premagal Dobrepolje.

Blizu 130 gledalcev, ki so se zbrali v dvorani ŠIC Ljutomer, je spremljalo odličen prvi polčas ljutomerske ekipe, ki je ohranila svojo mrežo nedotaknjeno, v napadu pa prišla do treh zadetkov. V polno so zadeli Rok Šnofl (v 3. minuti), Tilen Rajter (8) in Lazar Đorđević (18 – avtogol). V drugem polčasu so bili gostje nekoliko bolj nevarni, vendar so imeli domačini v vratih tokrat nepremagljivega Tjaža Lovrenčiča, poleg tega pa so imeli tudi nekaj športne sreče, saj so futsalerji Dobrepolja dvakrat zadeli okvir vrat. Zmago je v 34. minuti s svojim drugim zadetkom na tekmi potrdil 20-letni Rajter. Ljutomerčani so po dveh krogih edina ekipa v ligi s stoodstotnim izkupičkom (6 točk) in zasedajo vrh 1. slovenske futsal lige.

V naslednjem krogu bo Meteorplast ŠIC bar gostoval v Sevnici, tekma pa bo v petek, 23. septembra, ob 20. uri.