(FOTO) Kanalci po preobratu do zmage v Murski Soboti

Miha Šoštarič, 20. 9. 2020
Odbojkarska tekma med Panvita Pomgrad in Salonit Anhovo

V 1. krogu Sportklub 1. A državne odbojkarske lige za moške je Panvita Pomgrad z 2 : 3 v nizih izgubila proti Salonitu Anhovo.

Panvita Pomgrad – Salonit Anhovo 2 : 3 (29 : 27, 12 : 25, 25 : 23, 11 : 25, 10 : 15)

Športna dvorana OŠ I v Murski Soboti, 100 gledalcev, sodnika: Melavc in Vrenko (oba Šempeter).

Panvita Pomgrad: Ražnatović 2, Potočnik, Vinkovič 12, Drvarič 5, Radović 15, Rojnik 18, Flisar, Lakner 7, Novak, Bedrač 6, Grabar, Vrabl in Vori (oba libero). Trener: Aleš Hribar.

Salonit Anhovo: Boharev 10, Jereb 3, Filiputti, Karnel, Kavčič, Maretič, Radosavljevič 13, Peterlin 20, Kovačič, Tomić, Vrtovec 19, Basaneže 15 in Šarič (libero). Trener: Rade Dačović.

murska-sobota, odbojka, panvita, 1

Maloštevilni gledalci, zbralo se jih je blizu 100, so v uvod v novo državno prvenstvo v odbojki videli zanimiv dvoboj, ki je po dobrih dveh urah igre pripadel odbojkarjem Salonita. Gostitelji so dvakrat vodili, a so na koncu morali priznati premoč gostom, ki imajo v tej sezoni visoke ambicije.

Domači trener Aleš Hribar je dvoboj pričel z naslednjo šesterko: Vinkovič, Lakner, Drvarič, Rojnik (kap.), Bedrač in Radović. Gostje so večji del prvega niza vodili. V končnici že s 24 : 21, a so domačini uspeli izid izenačiti (24 : 24). Salonit je nato še dvakrat vodil in ni izkoristil zaključnih žog, Sobočani pa so po napaki nasprotnika svojo drugo zaključno žogo izkoristili in slavili z 29 : 27.

V drugem nizu so odbojkarji Salonita pokazali izvrstno izvajanje začetnih udarcev in povedli s 6 : 0. Domačine so povsem nadigrali in jim v tem nizu prepustili vsega 12 točk. Gostitelji so se v nadaljevanju uspeli pobrati. Večji del tretjega niza so vodili, med drugim 11 : 8 in 19 : 16. Kanalci so jih ujeli na 21. točki. V razburljivi končnici je bila sreča znova na strani Panvite Pomgrada, ki je povedla z 2 : 1 v nizih.

Odbojkarji Salonita so v četrtem nizu zaigrali podobno kot v drugem. Z odlično igro so povsem nadigrali domačine, ki so postajali nervozni ter ob tem prejeli dva rdeča kartona (Rojnik, Ražnatović). Trener Hribar je poskušal še z menjavami organizatorja igre (Drvarič/Novak) in korektorja (Radović/Ražnatović), vendar brez uspeha. Odlično igro iz četrtega niza so gostje prenesli v odločilnega, petega. Gostitelji so bili enakovreden nasprotnik do izida 5 : 5, nato pa so gostje nizali točko za točko do končnega uspeha in veselja v prekmurski prestolnici.

Aleš Hribar, trener Panvite Pomgrada:»Odigrali smo tekmo po sistemu toplo – hladno. Na trenutke res lepo, kvalitetno odbojko, nato pa nerazumljivi padci. Generalno sem vesel za točko, za padce v igri pa nikakor ne. Pred tekmo pa bi glede na kvaliteto nasprotnika sicer tak rezultat vseeno podpisal. Jaz sem namreč komaj danes videl kje realno smo, čeprav je bil nasprotnik res dober. Prvi niz je nakazal pravo smer, a ga drugi nato ni potrdil. Še vedno je v igri preveč nihanj, a je že v ponedeljek nov dan za delo in odpravljanje napak do Hoč saj bo to do naslednjega tedna potrebno odpraviti. Je pa bilo lepo, da smo vseeno lahko igrali pred gledalci in srčno upam, da smo si s to tekmo proti Salonitu naredili dobro promocijo za nadaljevanje sezone. Mi se bomo potrudili, da bo vse skupaj v prihodnje videti samo še lepše…«