KK Tromejnik-Kuzma prvič pokalni zmagovalec Slovenije

Vestnik.si, 13. 12. 2021
Darjan Rošker
Shotokan karate-do klub Tromejnik-Kuzma zmagovalec mednarodnega turnirja in pokalni slovenski zmagovalec.

Na 28. mednarodnem S.K.I.F. karate-do turnirju v telovadnici OŠ Kuzma je domači Shotokan karate-do klub Tromejnik-Kuzma zmagal, obenem pa tudi prvič osvojil pokal S.K.I.F. zveze Slovenije.

Na turnirju v Kuzmi, kjer je sodelovalo enajst klubov S.K.I.F zveze Slovenije (ŠD Ruše, Kanazawa dojo Maribor, Atom Domžale, Gortina-Muta, Poljčane, Cankova in Tromejnik-Kuzma) ter ostali klubi iz Slovenije (DLBK Pernica, Mislinja, Črnomelj) in klub iz Zalaegerszega na Madžarskem, so člani kluba Tromejnik-Kuzma dosegli naslednje rezultate:

KATE: 1. mesto: Maj Ščančar, Eva Grah, Emilija Malena Martinuzzi (dvakrat), Marko Bunderla     2. mesto: Jan Ščančar, Renej Fujs, Lea Rituper, Miroslav Martinuzzi, ženska ekipa: Emilija Malena Martinuzzi, Lea Rituper, Renej Fujs; Jelka Rošker Trajbar (Cankova)

3. mesto: Maksimiljan Markoč (dvakrat), Eva Grah, moška ekipa: Marko Bunderla, Miroslav Martinuzzi in Jelka Rošker Trajbar

karate, tromejnik-kuzma, pokal-slovenije

KUMITE (borbe):

1. mesto: Jan Ščančar, Eva Grah, Gal Časar, Renej Fujs, Emilija Malena Martinuzzi, Lea Rituper

2. mesto: Maj Ščančar, Gal Časar, Lea Rituper, moška ekipa: Marko Bunderla, Renej Fujs in Timotej Koležnik

Rijan Fujs je v borbah zasedel 5. mesto, v katah pa 4. mesto. Maksimiljan Markoč je v borbah končal na 4. mestu, Rac Noah v katah 7. mesto, kakor tudi ekipa v tehničnem kumiteju (Yako-soku kumiteju) Renej Fujs in Emilija Malena Martinuzzi.

Vrstni red klubov na 28. mednarodnem S.K.I.F. karate-do turnirju za Pokal Tromejnik 2021:

1. mesto: Tromejnik-Kuzma 1765 točk

2. mesto: Atom Domžale 1585 točk

3. mesto: ŠD Ruše 1360 točk