Krško premočno za rokometaše Pomurja

Tomo Köleš, 14. 11. 2018
Niko Časar
Pomurje - Krško 25: 37.

Pomurski klubi imajo očitno težave z moštvi iz Krškega. Nogometaši Mure so že dvakrat izgubili s Krčani, sedaj pa so doma proti Krškemu klonili še rokometaši Pomurja. Vendar je bil ta poraz bolj ali manj pričakovan.

Rokometaši Krškega, ki so v vrhu 1.B-lige, so v Murski Soboti v 7. krogu pred 100 gledalci upravičili vlogo favorita in zmagali s 37 : 25.

Do 6. minute tekme je bila tekma izenačena, nato pa so gostje iz Krškega med 6. in 11. minuto naredili delni izid 0 : 5 in povedli s 3 : 7 in kazalo je, da bodo tekmo hitro rešili v svojo korist. A igralci Pomurja se niso ustrašili favoriziranega nasprotnika in so v 13. minuti najprej znižali na 6 : 7 in v 16. minuti celo izenačili na 9 : 9. Gostje so ponovno povedli, ampak v 25. minuti je bil izid znova tesen - 13 : 14. Do konca polčasa so si Krčani ustvarili lepo prednost in na odmor odšli z izidom 14 : 18.

9067abe538e55619b44d069184c4d71a
Niko Časar
Gregor Gregorec in Filip Bombek.

V začetku drugega polčasa so domači najprej znižali na 16 : 18 in v 37. minuti še na 18 : 20. V tem času so s tesnim pokrivanjem dveh gostujočih igralcev prisilili gostujoče rokometaše v nekaj napak. Pomurci, ki so tokrat katastrofalno izvajali sedemmetrovke, so v tem delu igre izpustili priložnost, da bi se z zadetim kazenskim strelom približali na -1. Do 42. minute, do izida 21 : 24, so se še kosali z gosti, ko so slednji znova naredili delni izid 0 : 4 in v 46. minuti povedli z 21 : 28. DO konca tekme so dobili priložnost prav vsi igralci obeh ekip, ki pa so jo gostujoči rokometaši bolje izkoristili in svojo prednost (z zadnjimi štirimi zadetki na srečanju) povišali na končnih 25 : 37.

dcf5191ac6c8e81eae20ee6a9e06623f
Niko Časar
Gregor Gregorec je spet dosegel največ golov za Pomurje, in sicer 8.

Pri domačih je največ zadetkov dosegel Gregor Gregorec, in sicer 8, in ob tem priboril še šest sedemmetrovk, ki pa jih tokrat soigralci niso znali izkoristiti. Od sedem dosojenih so izkoristili samo dve. Pri gostih sta po 8 golov dosegla David Ban in Patrik Glaser. Pohvaliti je potrebno še gostujoča vratarja, ki sta skupaj obranila 21 strelov domačih igralcev - Domen Škalički 12, Jure Blaževič 9.

3d02df8073ad94737dc855d391851f4f
Niko Časar
Gregor Falež (št. 22) se tokrat ni vpisal med strelce.

Rokometaši Pomurja so bili znova nezbrani pri strelih, saj je bil njihov izkoristek strelov le 40%. Na drugi strani so gostje, ki jih vodi nekdanji odlični igralec Uroš Šerbec, izkoristili 66% strelov.

8a3c7436795b09431af3c227bff14662
Niko Časar
Boštjan Žižek Cvetko je ostal pri treh zadetkih.

RK Pomurje: Matic Škrjanec 7.obr, Dorotej Černela 4.obr, Fabijan Marič Vild, Gregorec Gregor 8, Filip Bombek 5, Jan Osterc 4, Boštjan Žižek Cvetko 3, Jernej Hedl 2, Vasja Kozelj 2, Aljaž Hameršak 1, Marko Štumpf, Anej Sever, Gregor Falež, Kevin Vajda Ornik, Dorian Kocan, Marko Jankovič.

32a7b9c728c4163ec40a64708c0a7145
Niko Časar
Filip Bombek je dosegel 5 zadetkov.

Rokometaši Pomurja v naslednjem krogu, 17.11.2018, gostujejo v Šmartnem pri Herzu. Naslednja domača tekma Pomurja pa bo v soboto, 24.11.2018, ob 19. uri proti Rudarju.