(FOTO) Mladi pomurski judoisti uspešni na mednarodnem turnirju v Lendavi

Vestnik.si, 4. 2. 2023
47- pokal Lendave v judu.

Člani Judo kluba Štorkljice in Judo kluba Murska Sobota so se udeležili 47. Pokala Lendava.

Na turnirju je nastopilo 163 tekmovalcev iz Slovenije, Hrvaške, Avstrije, Madžarske, Italije, Slovaške in Bolgarije, ki so tekmovali v starostni skupini U12 in U14.

V dopoldanskem delu turnirja sta iz Juda kluba Štorkljice nastopila Aljaž Kovač, ki je v kategoriji do 29 kilogramov zasedel 3. mesto. Zoja Rituper pa je 3. mesto osvojila v kategoriji do 32 kilogramov.

Tudi v popoldanskem delu turnirja sta tekmovala dva tekmovalca pomurskega judo kluba, in sicer Nino Šeruga ter Aljaž Lovrec. Oba sta si tudi priborila mesto na stopničkah v starostni skupini U14. Nino Šeruga je dosegel prvo mesto v kategoriji do 42 kilogramov, Aljaž Lovrec pa se je prebil na tretje mesto v kategoriji do 55 kilogramov.

Tekmovalci Judo kluba Murska Sobota so v soboto nastopili v starostni kategoriji U14, v nedeljo pa v U16. Najboljši dosežek je uspel z odličnimi borbami z zmagami na ippon Klemnu Vinkoviču U16 do 81 kg, ki je osvojil 1. mesto. Ostali pa so se po svojih najboljših močeh predstavili v za njih novi starostni skupini starejših deklic in dečkov.