(FOTO) Mura drugič v tej sezoni boljša od Celjanov

Vestnik, 16. 6. 2020
Mura : Celje

Na Mestnem stadionu Fazanerija sta se v derbiju 28. kroga prve slovenske nogometne lige pomerila Mura in Celje. Končni izid 3 : 1 za črno-bele.

Postavi

NŠ Mura: Obradović, Karničnik, Karamarko, Maruško, Pucko, Kouter, Horvat, Bobičanec, Mandić, Šušnjara, Žižek

NK Celje: Rozman, Kadušić, Stojinović, Ćalušić, Marandici, Novak, Plantak, Lotrič, Božić, Kerin, Vizinger

Glavni sodnik: Matej Jug

mura, celje

Že v prvi minuti so nevarno zapretili Celjani, z razdalje je streljal Prekmurec Mitja Lotrič, vendar je žoga zletela mimo vrat Obradovića.

10. minuta: GOL. Mura vodi po zadetku Šušnjare

mura, celje

V 15. minuti so bili blizu drugega zadetka črno-beli, nevaren projektil je sprožil Bobičanec.

Do izenačenja na 1 : 1 je prišlo v 24. minuti, zadel je Kadušić.

V 31. minuti je z razdalje nevarno streljal Kouter, vendar se je gostujoči vratar Rozman izkazal z obrambo.

GOOL. Po natančni podaji Mandića je v 39. minuti uspešno zaključil Kevin Žižek in tako v svojo statistiko vpisal svoj prvi prvenstveni gol.

GOOOL. V 47. minuti glavni sodnik Jug dosoja 11-metrovko za Muro, potem ko je v Stojinović storil prekršek. V polno je zadel Bobičanec in črno-bele popeljal v vodstvo s 3 : 1.

V 61. minuti je Mura imela še drugo priložnost, da zatrese gol iz bele pike. Nad Žižkom je bil storjen prekršek za drugo najstrožjo kazen na tekmi, vendar je gostujoči vratar Rozman ubranil strel Šušnjare.

mura, celje

S tekmo je zadovoljen strateg črno-belih. Kot je povedal, je bila torkova tekma zanj top. "Odigrali smo tako kot smo se dogovorili. Zmaga bi sicer lahko bila izdatnejša, ko pa pogledam vse skupaj, smo danes v vseh segmentih prevladovali."

Ob ograji je Muraše s petjem in navijanjem ponovno spremljalo nekaj deset članov navijaške skupine Black Gringos, ki so ob zadetku črno-belih že prižgali bakle, Muraše pa je spremljala tudi zvesta navijačica Trejzika Knaus. Tekmo med Muraši in Celjani si je s tribun ogledal tudi selektor slovenske nogometne reprezentance Matjaž Kek.

mura, celje

V dosedanjih treh srečanjih sta obe ekipi po enkrat zmagali, enkrat je bil rezultat izenačen.