Mura - Maribor: 1:1; Maribor v finale

Tomo Köleš, 24. 4. 2019
Povratna polfinalna pokalna tekma.

V povratni tekmi pokala NZS v Fazaneriji sta se pomerila Mura in Maribor. Ob končnem rezultatu tekme 1:1 se je v finale pokala uvrstil Maribor, s skupnim izidom 2:1.

Za Muro je igrala ekipa: Obradovič, Boskovič, Kozar, Bobičanec, Maruško, Kouter, Kous, Lorbek, Maroša, Šušnjara in Šturm.
Za Maribor pa: Pirič, Vrhovec, Cretu, Tavareš, Vršič, Derviševič, Milec, Kolmanič, Rajčevič, Mešanovič in Ivkovič.
Po začetku tekme je v tretji minuti Maruško dobil rumeni karton.

976d7e065a48dc9089d1f1843163d427

Tekma, ki jo je sodil Damir Skomina, dolgo ni postregla s pretiranimi razburljivimi dogodki; v dvajseti minuti bi mogoče omenili le prvo parado Obradoviča po nevarnem strelu Vršiča. Ta je v 35. minuti dobil rumeni karton.

5f3f46044800c11a8624731c7f8979bb

Mura je v tej tekmi lovila zaostanek z 0 : 1 s prve polfinalne tekme v Mariboru, kjer je bil strelec edinega zadetka Dino Hotić v 85. minuti.
V 49. minuti je dal prvi gol tekme Dare Vršič.
Zelo nevaren strel Cretuja v 54 minuti, a mimo vrat. V 69. minuti po dolgem času nevarna akcija Mure, a Čerimagič mimo vrat. Odličen strel Sirka se je zgodil v 73. minuti, je pa le za malenkost zgrešil vrata.
V 92 minuti - goooool!!! - mrežo je zatresel Aleksander Boškovič; rezultat 1:1.
Pred golom je Mura imela izjemno akcijo, v kateri je Čerimagič odlično streljal v zgornji kot, a je še bolje ubranil Pirič.
Gol za Sobočane je prišel prepozno, da bi lahko spreobrnil potek.
Ob koncu tekme se je tako z rezultatom 1:1 v finale pokala uvrstil Maribor s skupnim izidom 2:1.
Mura in Maribor pa se bosta znova srečala v nedeljo v prvenstvu.

a9b3a39f1d92f3e9b80638d65b1f32b8

0b1394c3eeb27d7ae3c74ab151c89a1a