Vedran Vinko prisilil Triglav k prvemu remiju

Vestnik.si, 4. 9. 2021
Vedran Vinko se je spet vpisal med strelce.

V 6. krogu 2. SNL sta se Nafta in vodilni Triglav razšla z remijem 1 : 1, kar je bil po nizu zmag prvi remi Kranjčanov v novi sezoni.

Nafta 1903 - Triglav Kranj 1 : 1 (1 : 0)

Športni park Lendava, 450 gledalcev, sodnik: Roman Glažar (Hajdina).

Strelca: 1 : 0 Vinko (32), 1 : 1 Jakupovič (69).

Rumeni kartoni: Korošec; Čeh.

Nafta 1903: Cotman, Bolla, Korošec, Florjanc, Kumer, Nemeth, Szabo (Drk, 81), Novinič, Haljeta, Rebernik, Vinko kap. (Stare, 78) Trener: Dejan Dončić.

Triglav Kranj: Arko, Tim Matić, Šalja kap., Jakupovič, Kim (Zlatkov, 78), Vršič (Maksimović, 89), Čeh (Schweiger, 78), Tin Matić (Ahmetaj, 88), Vuković, Kopač (Hasanaj, 69), Ivetić. Trener: Boštjan Miklič.

Nafta in Triglav sta odigrala zelo dobro tekmo v prvem polčasu. Po nekaj začetnih poskusih domačih, ki niso bili čisto natančni, je v 10. minuti s strelom po tleh vratnico zatresel Matic Kopač. Že dve minuti kasneje je z desne strani odlično streljal Dohyun Kim, vratar Aljaž Cotman pa je šele v dveh poskusih odpravil nevarnost.

V 13. minuti je vratar Jalen Arko skoraj napravil veliko napako, ko je le na kratko odbil žogo, do katere je prišel Vedran Vinko, a nato je kranjski čuvaj mreže le nekako s skokom v noge lendavskemu napadalcu spravil žogo spet v svojo oblast.

lendava, nogomet, nafta-1903, bilje
Navijaška skupina Gorgone je proslavila 30 let obstoja.

V 27. minuti so na lendavskih vinogradih ognjemet pripravili člane navijaške skupine Gorgone ob 30-letnici delovanja. Na stadionu so izobesili velik transparent z napisom Od grada do Trojice gorijo naj gorice.

Pet minut zatem je bilo že 1 : 0 za Nafto. Po globinski podaji je po desni strani pobegnil Nermin Haljeta in nato prekrasno podal med dvema branilcema do hitrega Vinka, ki je bil natančen s strelom z zunanjim delom stopala. To je bil izid prvega polčasa.

V začetku drugega dela je žoga po strelih Benceja Szaba in Mitje Noviniča končala na mreži vrat Triglava. V 68. minuti je po nevarnih poskusih Žana Florjanca in Mihaela Rebernika Arko sprva odbil, nato pa ukrotil žogo.

241263208_225224662949507_2502956488396428019_n
Triglav Kranj Facebook
Adam Jakupovič je izenačil na 1 : 1.

V nasprotnem napadu je bilo že 1 : 1. Po kratki kombinaciji Kima in Kopača se je do strela priboril Adam Jakupovič in z daljave zadel desni spodnji kot, Cotman je bil prekratek.

V 73. minuti je pred vrata nekoliko z desne strani prodrl Haljeta in streljal, a je s hitrim iztekanjem Arko njegov strel ubranil.  Do konca tekme so gostje, ki so bili bolj zadovoljni z remijem kot gostitelji, igrali le toliko, kot je bilo potrebno, da so zadržali neodločen izid, ki jih še vedno drži na prvem mestu lestvice. Nafta ostaja v spodnji polovici.