Nafta zelo dobro z madžarskim podprvakom

Vestnik.si, 5. 8. 2020
Jaka Bizjak in Ubochioma Meshack sta na Madžarskem povzročala precej preglavic nogometašem Fehervarja.

Lendavska Nafta je z madžarskim podprvakom iz njihove prve lige odigrala 2 : 2, čeprav bi si v resnici zaslužila zmago. Le-to ji je preprečila sporna sodniška odločitev.

Nafta je v športnem centru Bük na Madžarskem odigrala pripravljalno srečanje z madžarskim podprvakom MOL Fehervar (oz. Vidi FC). Tekma se je končala z izidom 2 : 2 (0 : 1), čeprav bi Lendavčani pravzaprav morali zmagati, saj so prejeli dva nesrečna zadetka, od katerih je bil drugi še neregularen. Nafta je povedla že v 9. minuti, ko sta po kotu z dvojno podajo obrambo Fehervarja izigrala Stjepan Oštrek in Jaka Bizjak, slednji pa je z merjenim strelom z levico natančno zadel. Fehervar je izenačil v 60. minuti, ko je Francoz Loic Nego skušal podati z desne strani, žoga pa je zadela v nogo Kevina Körmendija in prevarala vratarja Marka Galošija. Lendavčani so spet prišli  v vodstvo v 77. minuti, ko je po lepi akciji žogo v mrežo pospravil Dominik Drk. V 85. minuti je izenačil Brazilec Evandro, a gola sploh ne bi smelo biti, saj ga je dosegel z roko. Tako sta se najboljša pomurska kluba zelo dobro odrezala v preizkušnjah z nekdanjim Videotonom na Madžarskem. Mura je odigrala 1 : 1, Nafta pa, kot že rečeno, 2 : 2 in je prikazala boljšo igro kot madžarska ekipa.