(FOTO) Niz zmag Ljutomerčank se nadaljuje

Vestnik.si, 22. 2. 2023
Niko Časar
ŽOK Ljutomer - OK Prevalje

Odbojkarice Ljutomera so v 19. krogu prve B-lige na domačem parketu s 3 : 1 (–23, 16, 15, 14) premagale Prevaljčanke.

S tretjo zmago v nizu in 13 točkami z zadnjih petih tekem so zdaj na šestem mestu pri 21 točkah in imajo pet točk naskoka pred Novomeščankami na sedmem mestu, ki pomeni izpad iz te lige. Ekipe čakata še dva kroga rednega dela prvenstva, nato pa še pet tekem za končno razvrstitev od 3. do 8. mesta. Izpadeta dve najslabši ekipi.

odboja, žok-ljutomer, tekma
Niko Časar

Na začetku izredno pomembne tekme za obstanek so varovanke Bojana Novaka delovale zmedeno, kar so gostje izkoristile in povedle z 9 : 5. Obe moštvi sta v nadaljevanju niza naredili veliko nepotrebnih napak, s štirimi točkami naskoka (21 : 17) pa so v končnico vstopile Korošice. Domačim je še uspelo izenačiti, a so bile v ključnih trenutkih spretnejše gostje in dobile prvi niz.

Niko Časar

V nadaljevanju srečanja je bilo vse v znamenju domače ekipe. Sestri Kolmanič – Ana je zbrala 23 točk, Anja pa 11 – ter Diana Oletič (12) so ob pomoči Adele Pintarič (9) in Karmine Sužnik (8) neusmiljeno rešetale nasprotnice in razveseljevale najzvestejše ljubitelje odbojke, ki so spremljali dvoboj v dvorani ŠIC.

Niko Časar

»Vedeli smo, da bo tekma težavna, še posebej ker že od oktobra nismo zmagali na domačem igrišču. Temu primerno so bila dekleta nekoliko v krču v prvem nizu, ko je ekipa Prevalj pokazala dobro odbojko. Ko smo se nekoliko znebili pritiska nujne zmage, smo v naslednjih nizih zaigrali mnogo bolje in tekmo zasluženo dobili,« je po dvoboju dejal Novak.