(NOGOMET) Derbi pomurske lige brez zmagovalca

Miha Šoštarič, 10. 4. 2022
Miha Šoštarič
Avto Rajh Ljutomer tudi po 14. krogih ostaja neporažen in s 34. točkami zaseda prvo mesto v Pomurski nogometni ligi, Polančani pa so na drugem mestu (28 točk).

Avto Rajh Ljutomer ima še naprej šest točk prednosti pred zasledovalci.

Tudi Prlekijo je v sobotnem dopoldnevu zajelo deževje, ki je sicer pred pričetkom osrednjega obračuna 14. kroga Pomurske nogometne lige med vodilnim Avto Rajhom iz Ljutomera in drugouvrščeno Polano prenehalo, a je bila travnata površina v Športno rekreacijskem centru v Ljutomeru namočena in ni omogočala dobrih razmer za nogometno igro. Kljub temu je blizu 150 gledalcev uživalo v zanimivi predstavi, ki je postregla s štirimi zadetki. Končni izid 2 : 2 (1 : 2).

nogomet, pomurje

V prvem polčasu so dominirali gostje, vendar so povedli domačini. V 15. minuti je nepazljivost gostujoče obrambe izkoristil Sašo Kolman. Gostje so še naprej imeli več žogo v posesti in si ustvarjali priložnosti. Dve sta izkoristila Samo Žalik (22) in Sašo Recek (27) ter svoji ekipi priigrala prednost pred nadaljevanjem tekme.

Domači trener Marko Fajdiga je v polčasu naredil dve menjavi. V igro je namesto nerazpoloženih Karla Šalamuna in Lana Feguša Makovca poslal Primoža Paniča in Mateja Viraga. Domačini so zaigrali bolje, kar se jim je obrestovalo v 66. minuti, ko je izid izenačil Filip Vinter. Ljutomerčani so bili bližje zmagi. Velja omeniti vratnico po strelu Tilna Ketiša v 73. minuti, po strelu Ketiša v 84. minuti pa je žogi pot v mrežo v zadnjem trenutku preprečil Patrik Klujber.

Avto Rajh Ljutomer tudi po 14. krogih ostaja neporažen in s 34 točkami zaseda prvo mesto v Pomurski nogometni ligi, Polančani pa so na drugem mestu (28 točk).

Ostala včerajšnja rezultata: Črenšovci – Grad 3 : 3 (2 : 2) in Radenska Slatina – Odranci 2 : 1 (1 : 1).

Današnji pari: Rakičan – Hungarikum Olimpija, ŠD NK Križevci – Čarda Martjanci, Turnišče – Kema Puconci, Hotiza – Veržej, Tromejnik Kuzma – Aluvar Gančani.