Nov velik kiks Nafte - 0 : 3!

Tomo Köleš, 13. 4. 2019
Nataša Juhnov
Prekmurec Mihael Bukovec, ki vodi Fužinar uradno kot pomočnik trenerja, je imel razlog za smeh tudi po tekmi.

Adijo, prva liga. Tako bi lahko rekli v taboru Nafte po srečanju proti ravenskemu Fužinarju, ki so ga Lendavčani izgubili kar z 0 : 3 (0 : 1), s tem, da so zadnja dva gola dobili povsem ob zaključku tekme. Navijači pozivajo k odstopu vodstva.

Nafta 1903 - Fužinar Vzajemci 0 : 3 (0 : 1)

Športni park Lendava, 250 gledalcev, sodnik: Denis Šabanagić (Ljubljana).

Strelci: 0 : 1 Horvat (10), 0 : 2 Fasvald (86), 0 : 3 Horvat (93).

Rumeni kartoni: Bizjak, Paku, Cvrtila, Vinko; Rober, Moravac, Horvat.

9ea45ce98bf788d9d8a9ccbb4bd994fd
Nogometaši Nafte so si privoščili nov (usoden?) spodrsljaj.

Nogometaši Nafte so v svojem športnem parku v tekmi 23. kroga 2. SNL zapravili verjetno še zadnjo priložnost, da bi se še lahko vključili v boj za prvi dve mesti. Že pred tem krogom so za vrhom zaostajali za 12 točk, sedaj pa bodo vsaj za Bravom že za 15 točk, saj so Ljubljančani danes slavili na gostovanju pri Krki, doslej vodilni Tabor pa bo svojo tekmo odigral šele jutri.
Že samo dogajanje na tribunah v Lendavi je bilo tokrat posebno, saj so igralce Fužinarja spodbujali njihovi glasni navijači, medtem ko so domače Gorgone, sicer prav tako glasne, morale plačati vstopnice, in so se tako preselile v kot glavne tribune, na kateri pa je bilo tako kot ob njej zelo veliko varnostnikov in policistov.

4c9db5e5b0dae41001a3820b9c84b77a
Navijači Gorgon so tokrat morali plačati vstopnice in so se zato preselili v kot glavne tribune.

Glede dogajanja na igrišču pa bi lahko zaključili, da so Ravenčani, ki jih vodi Prekmurec Mihael Bukovec, in ki so imeli na rezervni klopi le štiri nogometaše, zasluženo odnesli vse tri točke. V gostujočem taboru so pričakovali nalet Nafte, ki je morala nujno zmagati, zato so njene napade onemogočili s čvrsto in gibljivo obrambo, v kateri je bilo vedno najmanj šest igralcev. Kadar pa so si igralci Fužinarji priborili žogo, so bili njihovi protinapadi skoraj vselej nevarni, v enem od njih so zadeli tudi prečnik.

A prvo lepo priložnost je vendarle imela Nafta, ko je v 6. minuti z levico dobro streljal Jaka Bizjak, vratar gostov Uroš Poljanec pa je s parado odbil žogo v kot. Nato pa že v 10. minuti šok za domače. Edi Horvat je z malce močnejšim startom na robu prekrška odvzel okroglo usnje Igorju Prahiću in stekel po desni strani pred vrata domačih. Nekaj časa je okleval, ali naj poda v sredino do svojih dveh prostih soigralcev ali naj strelja, na koncu pa se je vendarle odločil za diagonalni strel in zadel daljši spodnji kot vrat Florijana Raduhe.

57b1c68b18904e94d42c375267fcd7ea
Ravenčani so odigrali v obrambi čvrsto, disciplinirano in gibljivo.

V sredini prvega polčasa je bil eden glavnih akterjev pri domačih madžarski vezist Roland Paku, in to v dobrem in slabem smislu. Enkrat je z napadalne polovice poslal žogo nazaj svojemu vratarju, kar je razjezilo lendavske gledalce, drugič je spet močno trčil z glavo z enim od nasprotnikov, tretjič pa si je zaradi ostrega starta prislužil rumeni karton. V 22. minuti je po podaji Vedrana Vinka z desne strani le za malo streljal mimo vrat, v 24. minuti pa je po odbitku sam zapretil Poljancu, a je njegov strel vratar gostov dobro ukrotil. V 29. minuti je Paku z desne strani podal do Alena Ploja, ki je iz idealnega položaja streljal mimo vrat, je pa njegova žoga malce oplazila enega od ravenskih branilcev.

6b821a80ad4423380cca55ff7f075feb
Roland Paku je bil eden od osrednjih akterjev prvega polčasa, in to v dobrem in slabem smislu.

A že v naslednji minuti je okroglo usnje v napadu izgubil Bizjak, Ravenčani pa so krenili v hiter protinapad tri na dva. Ranko Moravac je podal z leve strani, Nik Fasvald pa je po strelu z glavo zadel prečnik. Tako je po prvem delu ostalo pri minimalnem vodstvu gostov.

41d6d3ae7b186e7569ddcd65b186ae97
Vratar Fužinarja Uroš Poljanec ni dopustil nobenega presenečenja.

Fasvald je do svojega zadetka nato le prišel v drugem počasu, ko so Lendavčani krenili na vse ali nič, koroški napadalec pa je bil tokrat natančen v 86. minuti. Domača ladja, pri kateri je vrste z dobrimi in natačnimi podajami na sredini nekaj časa skušal povezati le kapetan Mitja Novinič, je začela toniti proti dnu, dokler je ni še čisto ob koncu dokončno potopil Horvat s svojim drugim zadetkom. Fužinar se je s tretjo zaporedno zmago na lestvici približal že na dve točki zaostanka (34) za Nafto, ki ostaja pri 36 točkah.

98c33485b4faa9afaa16e4cb00c8a515
Lendavčani tokrat niti enkrat niso uspeli zatresti mreže v vratih nasprotnika.

Že med samim prvim polčasom so domači navijači in gledalci začeli pozivati trenerja Franca Fridla in njegov strokovni štab k odstopu, ti glasovi pa so postali še močnejši in bolj jezni po koncu tekme.