Pokal NZS: Dober odpor Odrančanov

Miha Šoštarič, 15. 8. 2019
Miha Šoštarič
Odranci - Aluminij 1: 3.

Nogometaši Aluminija iz Kidričevega so se z zmago s 3 : 1 (2 : 0) uvrstili v 2. krog pokalnega tekmovanja.

Tekma 1. kroga pokalnega tekmovanja Nogometne zveze Slovenije med tretjeligaško vrsto Odrancev in trenutno drugouvščenim prvoligašem Aluminijem iz Kidričevega je v športni park Odranci privabila nekaj več kot 100 gledalcev, ki so v prvem polčasu spremljali boljšo igro Kidričanov, v nadaljevanju pa so bili nevarni tudi gostitelji. Po pričakovanju so se napredovanja veselili nogometaši Aluminija, ki so slavili s 3 : 1 (2 : 0).

7893666e74f7bbd6a65fb2035553b7a7

Trener Odrančanov Franc Cifer je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Šaruga, Kalamar, Suhač, Šinkec, Meznarič, Hartman, Vok, Čuk, Legen, Emruli in Žerdin. Gostje so v Odrance pripotovali brez zdaj že bivšega soigralca, odličnega strelca Luke Štora, ki je na dan tekme podpisal pogodbo z nemškim drugoligašem iz Dresdna. Kljub njegovi odsotnosti so v prvih 45. minutah tekme povsem nadigrali domačine, izkoristili pa le dve od številnih priložnosti. V polno sta zadela Ante Živković v 7. minuti in Nikola Leko v 43. minuti.

201a23cc46c3a04799e8c4fc811d3588

V drugem polčasu so domačini, ki so v prvem delu le redko prehajali na polovico gostov, zaigrali bolje. Kidričanom niso pustili, da bi še naprej z lahkoto prihajali pred vrata Gašperja Šaruge, nevarnejši pa so bili tudi iz napadalnih akcij. Tako so v 64. minuti preko Jana Hartmana znižali izid (1 : 2) in iskali priložnost za izenačenje. Nekoliko bolj odprto igro domačinov so gostje izkoristili in preko Leke v 73. minuti prišli do končnega rezultata 3 : 1.