(FUTSAL) Pokal Terme Olimia: Zmaga, a brez napredovanja

Miha Šoštarič, 19. 2. 2022
Miha Šoštarič
Meteorplast ŠIC bar je v povratni četrtfinalni tekmi pokala s 4 : 2 premagal Litijo.

Po porazu na prvi četrtfinalni tekmi pokala Terme Olimia (1 : 3) so ljutomerski futsalerji sinoči prikazali eno boljših predstav v sezoni in devetkratnemu pokalnemu prvaku Litiji prizadejali poraz s 4 : 2 (3 : 2), a se žal zaradi pravila več doseženih zadetkov v gosteh niso uvrstili na zaključni turnir najboljše četverice v pokalnem tekmovanju.

meteorplast-šic-bar, futsal, litija

Meteorplast ŠIC bar je v povratno tekmo šel brez poškodovanih Marcela Vindiša in Kristiana Škergeta ter kaznovanega Roka Šnofla, tako da je trener Tomislav Novak razpolagal z naslednjo zasedbo: Tjaž Lovrenčič, Miha Prijol (vratarja), Aljaž Goznik, Matic Goznik (kapetan), Tilen Rajter, Mitja Gašparič, Adrijan Trstenjak, Urban Goričan, Aljaž Ruis, Alen Ruis in Niko Vajda.

Blizu 150 gledalcev je spremljalo izredno predstavo domače ekipe, ki je proti favoriziranemu nasprotniku, ki si trenutno v prvenstvu (1. slovenska futsal liga) deli prvo mesto z aktualnim prvakom Dobovcem, z izvrstnim začetkom prišla do izničenja zaostanka s prve tekme. Reprezentančnega vratarja Nejca Berzelaka je namreč v 2. minuti dvakrat premagal AdrijanTrstenjak. Gostitelji so igrali še naprej agresivno in gostom, ki jih je v nadaljevanju prvega polčasa reševal Berzelak, povzročali veliko težav.

Litijani so se v drugi polovici prvega polčasa otresli pritiska in preko Tineta Šturma v 13. minuti prišli do znižanja zaostanka. Zaradi agresivne igre so si domačini nabrali šest akumuliranih prekrškov ter s tem gostom v 19. minuti omogočili neoviran strel iz desetih metrov. Uspešen realizator je bil Brazilec Paulo Josue Letra Da Costa Ferreira. Kljub izenačenju v končnici prvega polčasa se domačini niso predali in pred odhodom na odmor prišli ponovno do vodstva. Zadel je kapetan Matic Goznik.

V drugem polčasu so igralci Meteorplasta ŠIC bara dominirali, gostom pa so pričeli popuščati živci. Poleg treh rumenih kartonov (Ferreira, Osredkar, Ćosić) so ostali še brez izključenega trenerja Andreja Dobovičnika. Ljutomerčani so premoč kronali v 34. minuti, ko je zadel Niko Vajda. V zaključku tekme smo spremljali napade gostiteljev za peti zadetek, ki bi jih odpeljal na zaključni turnir pokalnega tekmovanja, a so se izkušeni gostje uspeli obraniti in si zagotoviti napredovanje. Poleg Litije so se na zaključni turnir uvrstili še Dobovec, Siliko Vrhnika in Hiša daril Ptuj.