Pomurski judoisti z medaljami iz Nove Gorice

Vestnik.si, 31. 3. 2022
Zoran Kos
Člani Judo kluba Murska Sobota na tekmovanjih v Novi Gorici.

V Novi Gorici je bilo člansko državno prvenstvo v judu, na katerem je nastopilo 108 tekmovalcev iz 23 klubov. Pomurke so se odlično odrezale.

Med pomurskimi judoistkami je Urška Rižnar iz ljutomerskega Partizana osvojila naslov državne prvakinje. Tretje mesto so v svojih kategorijah zasedle Ria Gabor iz JK Lendava, Maša Slavinec iz JK Križevci in Leila Mazouzi, Beltinčanka, ki zdaj nastopa za JK Sankaku iz Celja.

judo, državno-prvenstvo, pokal, nova-gorica
Zoran Kos

Na državnem kadetskem prvenstvu, ki je bilo prav tako v Novi Gorici, so med 175 tekmovalci iz 36 klubov pomurski judoisti prejeli tri naslove državnih prvakov. Med kadeti je slavil Klemen Vinkovič, drugi je bil Matic Klemenčič (oba iz JK Murska Sobota). Zmagal je tudi Beltinčan Gabrijel Lipič, član JK Apolon Maribor - Hoče. Drugo mesto sta zasedla Matic Vehab iz JK Klima center Tratnjek Beltinci in Jože Škrget iz Prleške judo šole, tretji so bili Sergej Perš iz JK Radenci, Žak Rus iz Partizana Ljutomer in Vito Slavinec iz JK Križevci. Med kadetinjami je bila najboljša Lana Škraban, druga pa Sara Sep (obe iz JK Lendava).

Zoran Kos

Na mednarodnem turnirju za 5. pokal Nove Gorice sta med 432 judoisti iz 33 klubov iz Hrvaške in Slovenije med kadetinjami slavili Ria Gabor in Lina Škraban, druga je bila Sara Sep (vse iz JK Lendava). Med tekmovalci Judo kluba Murska Sobota je zmagal Klemen Vinkovič, drugo mesto si je priboril Matic Klemenčič in tretje Oskar Balažic. Lan Kovačec je bil na državnem prvenstvu in na pokalu v svoji kategoriji peti.