Potnik v polfinale bo znan šele v soboto

Vestnik.si, 31. 3. 2023
Kdo bo napredoval v polfinale, bo znano v soboto.

Odbojkarji Panvite Pomgrada so v drugi tekmi četrtfinala prve odbojkarske lige gostovali v Kranju in izgubili s 3 : 0. Tretja, odločilna tekma bo jutri v Murski Soboti.

Hiša na kolesih Triglav - Panvita Pomgrad 3 : 0 (19, 23, 21).

Ekipa iz Kranja je na drugi tekmi četrtfinala slavila z enakim izidom, kot so pomurski odbojkarji minuli vikend v domači športni dvorani. Moštvi sta bili v prvem nizu tesno poravnani, ključni trenutek se je zgodil po izenačenju gostov na 16 : 16. Niz štirih zaporednih točk Kranjčanov je bil dovolj za zmago v prvem delu tekme. Drugi niz so bolje začeli odbojkarji Panvite Pomgrada, povedli s 5 : 9, nato vodili še z 10 : 12, nato pa je sledil preobrat gostiteljev. Podobno se je Pomurcev zgodilo v tretjem nizu, ko so po vodstvu z 12 : 14 v ospredje skočili Gorenjci s petimi zaporednimi točkami, od tega štirimi iz bloka, prednost pa nato uspešno vzdrževali do konca.

Odločilna tekma in boj za napredovanje bo v soboto, 1. aprila ob 18. uri, v športni dvorani OŠ I Murska Sobota.