Miha Šoštarič, 20. 2. 2021
Jure Zauneker
KMN Tomaž ŠIC BAR in KMN Sevnica

V četrtfinalu se bo Tomaž ŠIC bar meril s Primorci.

V 1. slovenski futsal ligi so odigrali dvoboje 17., predzadnjega kroga rednega dela prvenstva. Prleški predstavnik, Tomaž ŠIC bar, se je v dvorani ŠIC Ljutomer pomeril s Sevnico. Domačini, ki so bili pred tekmo na četrtem mestu, so potrebovali zmago za ohranitev mesta, ki prinaša v četrtfinalu prednost domačega terena, gostom, ki so na predzadnjem, devetem mestu, pa bi le zmaga prinašala uvrstitev v četrtfinale. Dvoboj se je končal z neodločenim rezultatom 3 : 3 (1 : 1).

ljutomer, futsal, kmn-tomaž-šic-bar, kmn-sevnica

Gostitelji so šli v dvoboj brez poškodovanih in bolnih Mitje Plahute, Mihe Prijola in Matevža Kukovca, proti izredno motiviranim gostom, ki so nujno potrebovali zmago, pa so v vodstvo prišli v 8. minuti, ko se je pred gostujočimi vrati najbolje znašel Marko Senekovič. Po prejetem zadetku so gostje zaigrali kot prerojeni. Že do odhoda na odmor so si priigrali številne priložnosti, a zadeli le enkrat. Za izenačenje je v 13. minuti poskrbel Sebastjan Drobne.

Sevničani so bili boljši tudi večji del drugega polčasa. Ko sta Teo Podlesnik (25) in Drobne (34) povišala vodstvo na 3 : 1 so bili gostje blizu uspeha. Po zaostanku dveh zadetkov se je domači trener Matej Gajser odločil za igro s petimi igralci v polju. Za znižanje zaostanka je v 37. minuti s svojim štirinajstim zadetkom v sezoni poskrbel Bojan Klemenčič.

Slabi dve minuti pred koncem dvoboja so gostje prestregli enega izmed napadov domačih in krenili proti praznim vratom. Alešu Marotu ni preostalo drugega, kot da je s prekrškom zaustavil enega izmed gostov in si prislužil rdeči karton. Sledila je infarktna zadnja minuta. Gostje so zapravili napad za povišanje vodstva, domačini pa so z igralcem manj preko Marka Senekoviča par sekund pred koncem dvoboja izid izenačili in si priigrali najmanj peto mesto (24 točk) po rednem delu prvenstva.

Tomaž ŠIC bar se bo v četrtfinalu pomeril z ekipo Bronx Škofije (25 točk). Še pred gostovanjem na Primorskem se bo prleška ekipa v zadnjem krogu rednega dela prvenstva prihodnji petek na Ptuju merila z drugouvrščeno Hišo daril, poleg Marota pa ekipi na tem dvoboju ne bosta pomagala tudi Bojan Klemenčič in Urban Senekovič, ki sta izpolnila kvoto rumenih kartonov.