Robert Markoja in Dušan Ziško z ekipnim srebrom

Tomo Köleš, 16. 8. 2019
Facebook Strelske zveze Slovenije
Srebro za Markojo in Ziška na evropskem pokalu.

Na četrti strelski tekmi za evropski pokal v švicarskem Thunu je slovenska strelska reprezentanca v trojnem položaju 3 x 20 s standardno puško velikega kalibra zasedla drugo mesto. Markoja je bil posamično četrti.

Slovenska reprezentanca je tekmovala v postavi: Robert Markoja (SD Štefana Kovača Turnišče), Rajmond Debevec (Olimpija Ljubljana) in Dušan Ziško (SD Kolomana Flisarja Tišina). S 1727 krogi je zasedla drugo mesto in dobila ekipno srebrno medaljo. Zmagali so Švicarji s 1743 krogi. Posamično je slavil Šved Karl Olsson s 587 krogi, drugi pa je bil Švicar Pierre-Alain Dufaux (584). Robert Markoja je bil s 583 krogi četrti. Toliko jih je zadel tudi madžarski strelec Istvan Peni, vendar so o medalji odločale notranje desetke, kjer pa je bil uspešnejši madžarski strelec. Debevec je bil s 579 krogi osmi, Ziško s 565 krogi pa dvanajsti.