(FOTO) Rokometaši Pomurja in Arconta brez uspeha

Vestnik.si, 17. 10. 2022
Niko Časar
Pomurje - Nova Gorica 31 : 35 (15 : 17).

V 3. krogu druge rokometne lige (2. DRL) so rokometaši Pomurja v dvorani OŠ III v Murski Soboti izgubili z MRK Nova Gorica z 31 : 35 (15 : 17). Na gostovanju so bili blizu remija igralci Arconta, a so tudi oni ostali praznih rok.

Strelci za RK Pomurje so bili: Anej Sever 11, Niko Zver 4, Boštjan Žižek Cvetko 4, Nej Rožman Radej 3, Luka Šerbinek 3, Jernej Hedl 3, Leo Granfol 1, Ganiu Basri 1 in Mitja Kuhar 1. Rezultat bi se lahko, z malo športne sreče in večje odločnosti ter zbranosti v ekipi Pomurja v ključnih trenutkih tekme obrnil tudi v korist domačih.

rokomet, 2
Niko Časar

V naslednjem krogu so rokometaši Pomurja prosti, znova bodo nastopili na domačem terenu 29. oktobra v dvoboju z Ajdovščino.

rokomet, 2
Niko Časar

Ravno Ajdovščina je v tem krogu gostila Arcont Radgono, ki je na pot odšel le z desetimi igralci. Kljub temu pa lahko žaluje za zapravljeno priložnostjo. Po izenačenem začetku so namreč Radgončani odlično odigrali drugo polovico prvega polčasa in na odmor odšli z visoko prednostjo šestih zadetkov (9 : 15). V drugem delu pa je bila slika popolnoma obrnjena. Gostje so nerazumljivo popustili in Primorci so že v 42. minuti izničili zaostanek ter izenačili na 17 : 17. V napeti končnici so igralci Arconta tri minute pred koncem povedli z 22 : 21, vendar nato do konca več niso zadeli in Ajdovci so se veselili zmage s 24 : 22.

RK_ArcontRadgona_Č_2022-23
Niko Klun
Arcont Radgona v sezoni 2022/23.

Strelci za Arcont so bili: Matevž Žunič 8, Marko Cotič 7, Blaž Bratkovič 5 in Boštjan Šijanec 2.  Radgončani v naslednjem krogu gostijo ptujsko Dravo.