SLO24 Ultra: Pomurci najboljši na šesturnem kolesarjenju

Tomo Köleš, 15. 7. 2019
Po startu.

V Dobrovniku se je končala vzdržljivostna kolesarska dirka SLO24Ultra. Udeleženci so nastopili v treh različnih kategorijah: 11 km proge so morali čim večkrat prevoziti v 6, 12 ali 24 urah.

12-urno in 24-urno kolesarjenje je štelo tudi kot evropsko prvenstvo, in sicer že tretje po vrsti. Začetek dirke je bil točno opoldne, konec najdaljše preizkušnje pa naslednji dan prav tako opoldne.

Starterja sta bila izjemna športnika: kegljavka Marika Kardinar in kolesarski ultramaratonec Marko Baloh, tudi sam že udeleženec drik SLO24Ultra, tokrat pa v vlogi tehničnega komisarja dirke.

90188fa69c6b1646e2ac1a683a431de8
Odlični kolesarski ultramaratonec Marko Baloh (na levi) je bil tokrat tehnični komisar dirke.

Slednja jepotekala po 11 km dolgi krožni progi skozi občini Dobrovnik in Turnišče, zato sta tik pred startom kolesarjem dobrodošlico zaželela tudi župana Dobrovnika Marjan Kardinar in letos prvič novi župan Turnišča Borut Horvat.

41358ebaba7ec1aced05d3ab2e1f3d4a
Na startu oz. cilju.

V absolutni konkurenci je pri moških po 24-urnem kolesarjenju zmagal in tako postal evropski prvak Stanko Verstovšek iz kluba JB Team Novo mesto, ki je prevozil 902 km s povprečno hitrostjo 37,42 km/h.

36279647419270693e60cf5b09286ecd
Dirka SLO24Ultra.

Na drugo mesto se je uvrstil serijski zmagovalec prejšnjih let Alojz Poglavc iz kluba KD Lojz Lokomotiva, ki je prevozil 880 km s povprečno hitrostjo 36,51 km/h. Tretji pa je bil Avstrijec Stefan "Steff" Wagner iz kluba Steff Ultracycling Team (869 km; 36,06 km/h).

71b66a202b2543ba7381e7ee741fd502

Med domačimi tekmovalci se je Matija Kovačević iz kluba Ocean Orchids Cycling Team uvrstil na 10. mesto (726 km; 30,11 km/h). Njegov klubski kolega Matej Antolin je bil trinajsti, Andrej Cör pa petnajsti.

994ba61c1b7cc03c555f599c655c9209

Pri ženskah je po 24-urnem kolesarjenju v absolutni kategoriji slavila in s tem postala evropska prvakinja Ziortza Villa iz baskovskega kluba Ciclos Gorliz, ki je prevozila 770 km s povprečno hitrostjo 31,68 km/h. Če bi upoštevali skupne uvrstitve, bi jo to med moškimi uvrstilo na 7. ali 8. mesto.

69184dc7c062c252ad3ce73ca05c7565

Druga pri ženskah na 24-urnem kolesarjenju je bila Avstrijka Anke Heinicke iz kluba Steff Ultracycling Team (715 km; 29,78 km/h), tretja pa Čehinja Iva Frühaufova (671 km; 28,17 km/h). Na četrto mesto se je uvrstila domačinka Ksenija Oletič iz kluba Ocean Orchids Cycling Team (550 km; 22,82 km/h).

bda60b2138e9a322d9d61ba283bc68c4

V starostni kategoriji do 50 let so bili prvi trije pri moških enaki kot v absolutni kategoriji, v starostni kategoriji nad 50 let pa je zmagal Borut Dvornik iz kluba JB Dolenjska balanca (803 km; 33,79 km/h).

4bb25090b274a53ae8436cd21857dba6
Pred startom.

Na drugo mesto se je uvrstil Branko Kovačič iz kluba Team Branko Kovačič (792 km; 32,72 km/h), na tretje mesto pa Luksemburžan Romain Possing iz kluba Snooze (781 km; 32,31 km/h).

b55df91b9940422588293a585abf9859
Gneča po startu.

Pri ženskah so bile prve tri v starostni kategoriji do 50 let enake kot tudi v absolutni kategoriji, v starostni kategoriji nad 50 let pa ni bilo nobene tekmovalke.

85eab33330cb3ce1572fad1d580e64aa

V ekipni kategoriji je na 24-urnem kolesarjenju zmagal Ocean Orchids Cycling Team, ki sta ga sestavljala Bojan Kučan in Dejan Mašič (836 km; 34,67 km/h).

2b56ef6725c4309bde6a950d55f2b91f

Na 12-urnem kolesarjenju je pri moških v absolutni kategoriji slavil Slovenec Erik Rosenstein iz kluba Erik Team, ki je prevozil 462 km s povprečno hitrostjo 38,39 km/h.

442639b8e5932c71fab83f7a18bd6265

Drugi je bil David Rihtarič iz kluba ŠD Rikiteam, tretji pa Boris Praznik iz kluba JB Team Novo mesto, oba sta imela enako kilometrino in povprečno hitrost kot Rosenstein.

444dcce78ad92fe94486d094ae9d00fb

Pri ženskah je bila na 12-urnem kolesarjenju v absolutni kategoriji najboljša Hrvatica Maja Marukić iz kluba BK Dinamo (429 km; 34,74 km/h). Ta izid bi jo pri moških v absolutni kategoriji uvrstil na 6. mesto. Tako kot Rosenstein se je tudi Marukićeva okitila z naslovom evropskega prvaka oz. prvakinje.

ce2b9955d9e7955448a0037a2954565a

Druga na 12-urnem kolesarjenju v absolutni kategoriji je bila domačinka Darja Horvat iz kluba Ocean Orchids Cycling Team (374 km; 30,57 km/h), tretja pa Romana Čuček iz kluba KD Špica Ptuj (352 km; 29,32 km/h).

58431ef194380c620c479f032d4600d4
Po startu.

Čučkova je slavila tudi v starostni kategoriji nad 50 let, v kategoriji do 50 let pa sta bili Marukićeva in Horvatova prav tako na prvih dveh mestih, tretja pa je bila Saša Bohinc iz kluba JB Team Novo mesto (330 km; 27,39 km/h).

160ca40ecf7885e7f87e738134674526

Na 6-urnem kolesarjenju je pri moških zmagal Tadej Blatnik iz kluba Infiniti, ki je prevozil 242 km s povprečno hitrostjo 38,5 km/h.
Drugi je bil Damijan Horvat iz Kolesarskega kluba Lendava (231 km; 36,9 km/h), tretji pa Patrik Drvarič iz kluba Ocean Orchids Cycling Team. Drvaričeva klubska kolega Mitja Špilak in Boštjan Horvat sta se uvrstila na 4. oz. 5. mesto.