Soboški košarkarji nadaljujejo z zmagami

Tomo Köleš, 14. 12. 2018
Nataša Juhnov
Jernej Juteršnik je prispeval 9 točk.

V vnaprej odigrani tekmi 9. kroga 3. SKL so košarkarji Radenske Creativa Sobote na domačem parketu prepričljivo premagali Calcit iz Kamnika z 99 : 84 (31 : 19, 20 : 10, 18 : 24, 30 : 31).

Domači košarkarji so tekmo odločili že v prvem polčasu, ko je bila razlika že več kot 20 točk.

447888529c4bbfb24fbf94a9dddf0447
Tilen Kukel je odigral odlično in dosegel 24 točk.

Tudi tokrat so srečanje odigrali oslabljeni brez poškodovanega kapetana Romana Dominka in obolelega Mitje Gomboca. V drugem polčasu so priložnost za igranje dobili tudi mladinci in kadeti, ki so svoje minute dobro izkoristili.

99aa0549f9fb1bb4536510ee0c42e5ae
Proti Calcitu so priložnost za igranje dobili tudi mladinci in kadeti Radenske Creativa in so jo dobro izkoristili.

Košarkarji Radenske Creativa Sobote so tako pred novoletnim premorom na prvem mestu lestvice z 8 zmagami in enim porazom. Prvenstvo se nadaljuje v soboto, 5. januarja, ko Sobočani gostujejo v Vojniku.

30bb3529635d2cc9c597a000688be030
Trener Peter Juteršnik je popeljal svoje varovance do osme zmage in prvega mesta na lestvici 3. SKL.

Strelci KK Radenska Creativ Sobota na tekmi s Calcitom: Tilen Kukel 24, Igor Spešič 24, Marko Matijevič 23, Valentin Tratnik 9, Jernej Juteršnik 9, Merlin Zahaj 7, Gal Dokl 3 točke.

Igor Spešič (na levi) in Marko Matijevič (na desni) sta Calcitu nasula kar 24 in 23 točk.