Šok na začetku in na koncu za Nafto

Vestnik.si, 9. 8. 2021
NK Nafta 1903 in NK Roltek Dob.

Nogometaši Nafte so v 2. krogu 2. SNL doma v žepu imeli že vsaj točko v tekmi z Dobom, po veliki naivnosti pa so nato doživeli boleč poraz z 2 : 3.

Nafta 1903 - Roltek Dob 2 : 3 (1 : 1)

Športni park Lendava, 400 gledalcev, sodnik: Marko Lacković (Miklavž na Dravskem polju).

Strelci: 0 : 1 Šipek (4), 1 : 1 Haljeta (39), 2 : 1 Stare (48), 2 : 2 Petrovič (59), 2 : 3 Ciglar (92).

Rumeni kartoni: Rebernik, Szökrönyös, Burai, Novinič - vsi Nafta 1903.

lendava, nogomet, nk-nafta1903, nk-roltek-dob

Nafta 1903: Cotman, Bolla, Haljeta, Szökrönyös (Fekete, 86), Drk (Burai, 65), Novinič, Stare (Szabo, 65), Kumer, Živko kap., Rebernik, Korošec. Trener: Dejan Dončić.

Roltek Dob: Čretnik, Avbelj, Šipek, Račić kap., Levec (Gregorin, 73), Pišek, Petrovič (Ciglar, 88), Zenković (Kasnik, 73), Križnik, Rems, Makovec. Trener: Jernej Javornik.

Začelo se je katastrofalno za Nafto, pri kateri je zaradi bolezni manjkal Vedran Vinko, kar se je še kako poznalo. V 4. minuti je novinec Žan Kumer prekratko podal žogo do svojega vratarja Aljaža Cotmana, zato jo je prestregel Kristijan Šipek, preigral Cotmana in jo pospravil v mrežo - 0 : 1.

Trajalo je kar dobrih dvajset minut, da so se gostitelji zbrali, nato pa se je razigral Mitja Novinič, ki je z odličnim in močnim strelom v 27. minuti že skoraj premagal vratarja gostov Matica Čretnika, a je njegov strel zaustavila vratnica.

V 39. minuti je lepo akcijo znova začel Novinič, na koncu pa je Dominik Drk podal do Nermina Haljete, ki je z desnico poslal žogo po tleh v vratnico, od katere pa se je tokrat odbila v mrežo - 1 : 1.

V 48. minuti je Drk prodrl po levi strani in nato diagonalno podal na drugo stran do Marsela Stareta, ki je zadel s strelom po tleh - 2 : 1.

V 59. minuti je Žiga Avbelj prodrl po desni strani in ostro podal pred vrata Nafte. S skokom na tla je žogo sprva odbil kapetan Žiga Živko, a le do Denisa Petroviča, ki je skušal streljati, ob tem pa je na tleh ležeči Novinič malce blokiral žogo, ki je nato z visokim lobom presenetila Cotmana in pristala pod prečnikom v mreži - 2 : 2.

V zadnjih desetih minutah je bil Roltek Dob bolj nevaren s svojimi akcijami, kljub temu pa je Nafta tik pred koncem zelo naivno prehajala v napad s skoraj vsemi igralci, za sabo pa puščala povsem razredčeno obrambo, v kateri je bil največkrat le en nogometaš. To napako so izkoristili gostje v 92. minuti, ko je Jošt Pišek z dolgo podajo z desne strani našel mladega rezervista Tristana Ciglarja, ta pa je z lahkoto preigral Mihaela Rebernika in nato mirno z desnico z diagonalnim strelom po tleh ugnal še Cotmana - 2 : 3. Tri točke so tako odšle na Dob, Lendavčani pa imajo po dveh krogih samo eno točko.

nafta-1903 roltek-dob 2-:-3 drugi-krog