Mura v Kidričevem iztržila le točko

Vestnik, 8. 8. 2021
Aluminij : Mura

Nogometaši Mure so se v 4. krogu Prve lige Telemach Slovenija v Kidričevem merili z nogometaši Aluminija. Tekma se je končala z neodločenim izidom 1 : 1.

Črno-beli po štirih odigranih tekmah tekmah zasedajo predzadnje mesto na lestvici z dvema osvojenima točkama, nogometaši Aluminija so na 7. mestu z tremi osvojenimi točkami.

V lanski sezoni sta se ekipi pomerili štirikrat, dvakrat je bila boljša Mura, enkrat je zmagal Aluminij, enkrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.

NK Aluminij Kidričevo: Janžekovič, Martić, Petek, Azemović, Ploj (Nkama, 77), Pušaver, Prša, Marinšek, Pečnik T. (Krefl, 63), Kadrić, Bizjak (Flekus Bosilj, 62).

NŠ Mura: Obradović, Kous, Gorenc, Karničnik, Šturm, Brkić (Horvat, 46), Lorbek, Lotrič, Mandić (Škoflek, 68), Klepač (Bobičanec, 79), Maroša.

Sodniki: Slavko Vinčič (glavni sodnik), Tomaž Klančnik in Andraž Kovačič (pomočnika), Dejan Blažič (4. sodnik).

Začetek tekme.

Prve minute so minile mirno, oboji so skušali zadržati žogo v svojih nogah, v 6. minuti pa je nevarno zapretila Mura. Po podaji Amadeja Maroše je Mihael Klepač streljal na gol, vendar je žoga zletela mimo leve vratnice.

V naslednjih minutah so bili bolj dominantni "Muraši", Aluminiju so dovolili le malo priložnosti.

aluminij, mura

12. minuta: Prvi rumeni karton na tekmi. Prejel ga je Jaka Bizjak, saj je sodnik Vinčič ocenil, da je šlo za simuliranje prekrška.

21. minuta: GOL. Za vodstvo Mure z 0 : 1 je s pravim evrogolom zadel Mitja Lotrič. Mura je po zadetku prevzela pobudo na zelenici.

V 28. minuti je bilo ponovno nevarno pred vrati Aluminija. Po podaji Klemna Šturma je iz težkega položaja skušal žogo z glavo za hrbet Janžekoviča spraviti Klepač, vendar je žoga zletela prek vrat.

31. minuta: Izenačenje na Športnem stadionu Aluminij. Po nezbranosti v obrambi je za 1 : 1 zadel Haris Kadrić.

Po zadetku so začeli nogometaši Aluminija vršiti več pritiska na nogometaše Mure.

Minuta sodnikovega dodatka.

Konec 1. polčasa.

Začetek drugega polčasa. Vmes je Ante Šimundža opravil prvo menjavo. V 2. polčasu je Marka Brkića zamenjal Tomi Horvat.

48. minuta: Po podaji Žige Kousa je imel na nogi drugi zadetek za Muro Mihael Klepač, vendar je žogo slabo zadel. Ostaja pri 1 : 1.

V 56. minuti so prvi v drugem polčasu nevarno zapretili gostitelji, vendar je bil Obradović na mestu.

Dvojna menjava pri Aluminiju. Iz igre je v 62. minut odšel Bizjak, vstopil pa Flakus Bosilj. V naslednji minuti je sledila še ena menjava, namesto Pečnika je v igro vstopil Krefl.

65. minuta. Po sijajni podaji Maroše do Klepača je ta skušal poslati žogo za hrbet Janžekoviča, vendar je ta bil na mestu.

Nova menjava pri Muri. Namesto Mandića vstopa v 68. minuti Žiga Škoflek, nekdanji nogometaš Aluminija.

Črno-beli so bili v naslednjih minutah ponovno več pri žogi, vendar niso uspeli nevarno zapretiti.

Po prekršku Nika Lorbka nad Kadričem sodnik dosoja prosti strel. Izvajalec je bil Flakus Bosilj, ki pa je žogo poslal preko vrat Obradovića.

V 77. minuti nova menjava pri Aluminiju. Ploja je zamenjal Nkama.

79. minuta. Še ena menjava pri Muri. Iz igre Mihael Klepač, v igro Luka Bobičanec.

2 minuti sodnikovega dodatka.

Konec srečanja. Izid tekme 1 : 1.