Tomi Horvat strelec za mlado reprezentanco

Vestnik.si, 8. 9. 2020
Tomi Horvat je dosegel zadetek v srečanju z mlado reprezentanco Madžarske.

Mlada slovenska reprezentanca je v Sombotelu odigrala pripravljalno tekmo z Madžarsko, ki se je končala s 3 : 3 (2 : 0), člana naše izbrane vrste pa sta bila tudi nogometaša Mure Jan Gorenc in Tomi Horvat.

Gorenc je začel v prvi postavi in je imel tudi eno priložnost v prvem polčasu, v katerem so mladi Slovenci igrali še precej slabo, tako da so Madžari povedli z 2 : 0, ko je obakrat zadel Bence Biro, član moštva MTK iz Budimpešte. Biro je Madžarsko povedel v vodstvo celo s 3 : 0, ko je zadel v 54. minuti, a po vstopu rezervistov Slovenije se je stvar obrnila. Slovenci so uspeli izenačiti na 3 : 3, strelec enega od zadetkov pa je bil tudi Tomi Horvat v 76. minuti. Zadela sta še Žan Medved v 68. in Aljoša Matko v 79. minuti. Zadnjih pet minut so Slovenci igrali brez Medveda, ki je bil izključen zaradi drugega rumenega kartona. Selektorja obeh mladih reprezentanc sta nekdanja znana nogometaša: pri Madžarski je to Zoltan Gera, pri Sloveniji pa Primož Gliha.

Jan Gorenc je član mlade slovenske izbrane vrste.