Vinarji nadigrali tudi farmacevte

Tomo Köleš, 20. 4. 2019
Niko Časar
Jeruzalem Ormož - Krka 32: 29.

Ormoškim rokometašem je ljutomerska dvorana znova prinesla srečo. V 4. krogu lige za obstanek v 1. slovenski ligi je Jeruzalem Ormož v dvorani ŠIC z 32 : 29 (17 : 14) premagal novomeško Krko in si tako praktično že rešil kožo.

Ormožani so se namreč veselili četrte zaporedne zmage in si praktično že zagotovili obstanek.

V preteklosti je Jeruzalem prav v Ljutomeru na kolena spravil velenjsko Gorenje in celjsko Pivovarno Laško ter se z neodločenim izidom razšel z Ribnico, srečo pa je ljutomerska dvorana ormoškim rokometašem prinesla tudi tokrat. Novomeščanom so prizadejali sploh prvi poraz v ligi za obstanek in se jim maščevali za poraz v polfinalu pokalnega tekmovanja.

ba42a96e2bc5712f4203d5e2512951c4
Niko Časar

Ormoški rokometaši so od prve minute zagospodarili na terenu in si v 23. minuti prvega polčasa priigrali pet zadetkov prednosti (14 : 9). Novomeščani so jih sredi drugega polčasa ujeli (19 : 19).

b00a49dff618627142ebe3ff71d9e280
Niko Časar

Končnica je nato pripadla Ormožanom, ki so na krilih kakih 300 navijačev prišli do pomembne zmage.

73c3d94d912e02e65a05d98a2cedfd1f
Niko Časar

V vrstah Jeruzalema je bil najboljši strelec Gregor Ocvirk s 7 zadetki, nekoliko pa je zmagoslavje pokvarila poškodba Roka Žurana, za katerega je sezona najverjetneje že končana.

e52485714cbad92a837d786a890a1a8f