Žiga Švec evropski podprvak v tenisu

Tomo Köleš, 29. 7. 2019
Arhiv Teniške Zveze Slovenije
Žiga Švec je postal evropski podprvak v tenisu.

Na evropskem teniškem prvenstvu  v starostni kategoriji U14 v češkem mestu Most je v dvojicah dosegel izjemen uspeh Žiga Švec, član Teniškega kluba Murska Sobota.

V polfinalu evropskega prvenstva sta Žiga Švec in njegov soigralec Matic Kržišnik iz Ljubljane premagala češko dvojico Vito Kalin - Lukas Velik s 7 : 6 in 6 : 4.

V finalu sta Švec in Kržišnik izgubila proti romunski dvojici Alexander Coman – Andrej Firaru s 6 : 7 in 2 : 6 ter tako zasedla drugo mesto oziroma postala evropska podprvaka.

d1a732f1ed9581032cb66bce22cdc8a3
Žiga Švec je postal evropski podprvak v tenisu v dvojicah z Maticem Kržišnikom.

Na tekmovanju je sicer nastopilo 158 igralcev in igralk iz 43 držav. Država je prijavila lahko le dva najboljša igralca iz te kategorije.Za Slovenijo so nastopali Žiga Švec (Murska Sobota), Matic Križnik (Ljubljana), Ela Nala Milič (Ljubljana) in Ana Lanišek( Ljubljana), kapetan in trener ekipe pa je bil Žiga Starčič iz teniške akademije ITP Murska Sobota.

ddc7c433cacd44106e677a063628b848
Slovenska reprezentanca v Mostu na Češkem.

Žiga Švec si je z dosedanijmi odličnimi rezultati uspel nabrati zadostno število točk na evropski lestvici (najvišje uvrščen je bil na 101. mestu lestvice Tennis Europe) in si je tako priboril mesto na evropskem prvenstvu.

eb6cd9cbed5fd8ff71813ae9fd748698

Žiga je nastope posameznikov začel v 2. krogu, saj je bil v 1. krogu prost. Proti Nizozemcu Abelu Forgerju je tesno izgubil s 5 : 7 in 4 : 6. Forger je bil kasnejši četrtfinalist med posamezniki.

2fd3bcbda6efd1581146a98d8327ccb6
Žiga Švec je postal evropski podprvak v tenisu. Fotografija Arhiv Teniške Zveze Slovenije

Švec je imel možnost nastopanja v tolažilnem turnirju, kjer je prišel do 3. kroga, tam pa ga je izločil Hrvat Matej Dodig.