(FOTO) Spet brez zmage: Mura - Domžale 1 : 1

Vestnik.si, 7. 11. 2021
Mura : Domžale

V zadnji tekmi 16. kroga prve lige sta se v Fazaneriji merila Mura in Domžale. Navijači črno-belih so pričakovali dolgo želeno zmago, vendar spet zaman. Tekmo ste lahko spremljali z nami.

Mura: Obradović, Karamarko, Maruško, Karničnik, Lorbek, Kozar kap., Pucko, Kous, Lotrič, Horvat, Maroša. Trener: Ante Šimundža.

Domžale: Mulalić, Šoštarič Karič, Vuklišević, Klemenčič, Husmani, Alić, Žinič, Ibričić kap., Pišek, Jurilj, Georgijević. Trener: Dejan Djuranović.

Srečanje vodi Matej Jug iz Tolmina.

1: Začetek tekme.

11: Prva lepa priložnost za Muro: Lotrič je odvzel žogo Domžalčanom in jo nato odlično nastavil Kousu, ta pa je streljal diagonalno po tleh in za malo zgrešil vrata, žoga je celo malce oplazila vratnico.

23: Po kotu Lotriča dober skok in strel Maruška z glavo, vendar za malo prek prečnika.

mura, domžale

27: GOOOL 1 : 0 Amadej Maroša! Odlična akcija Mure: Horvat je z inteligentno podajo preprečil, da bi bil Lotrič v prepovedanem položaju, ta je pobegnil po desni strani in idealno pred vrati zaposlil Marošo, ki mu ni bilo težko iz bližine zabiti žoge v mrežo. Zasluženo vodstvo domačih.

31: Po kotu Ibričića strelja Jurilj z glavo, vendar visoko prek vrat.

38: Nevaren strel Horvata z levico z 20 metrov, a žoga je za malo švignila mimo desne vratnice.

41: GOL 1 : 1 Andraž Žinič! Zadetek iz jasnega neba, ki pa gre tudi na rovaš slabe reakcije črno-belega štaba. Maruško je moral zaradi udarca v rame za trenutek s terena, ravno to luknjo pa so izkoristili gostje. Šoštarič Karič je podal visoko žogo z leve strani, Žinič pa je ušel Pucku in z bližine premagal Obradovića. Povsem naiven gol, ki so ga dobili gostitelji. Takoj po golu se je Maruško vrnil na igrišče, ampak takrat je bilo že prepozno.

45: Minuta dodatka.

45+1: Konec prvega polčasa. 1 : 1. Rumeni karton Georgijeviću, ki se je pritoževal Jugu, ker je zaključil polčas, medtem ko so bili Domžalčani v napadu.

Prav neverjetno je, kako naivne zadetke dobiva Mura, ki bi po vsem prikazanem morala brez težav voditi z 1 : 0. Vendar se je znova sama spravila v težave, ki jih bo morala reševati v drugem polčasu. Napadalni del črno-belih je sicer tokrat deloval dobro. Ni imel ogromno priložnosti, a te, ki si jih je ustvaril, so bile vse zelo nevarne, ena pa tudi uspešno zaključena.

46: Začetek drugega polčasa.

48: Spet lepa podaja Horvata med dvema branilcema, Lotrič pa je ušel preveč v levo in nato preslabo diagonalno streljal, tako da Mulalić ni imel težav pri branjenju.

56: Menjava pri Domžalah: Dobrovoljc namesto poškodovanega strelca Žiniča.

60: Po podaji Jurilja z desne strani z glavo nevarno strelja Husmani, a za malo prek prečnika.

61: Po podaji Horvata dobro sprejema žogo in iz obrata strelja Maruško, tokrat z nogo, vendar točno v naročje Mulaliću.

62: Rumeni karton Jurilj.

64: Menjava pri Muri: Ouro namesto Kozarja.

68: Rumeni karton Ouro.

69: Nevaren prosti strel Alića, ki je sprožil neposredno na vrata, vendar je Obradović s skokom odbil žogo.

69: Na drugi strani izjemen strel z levico Horvata, najboljšega igralca pri Muri danes, žoga pa končuje v prečniku.

71: Rumeni karton Klemenčič.

74: Odličen in hiter protinapad Mure: Horvat do Maroše na levi strani, ta pa nato na desno do prostega Kousa, slednji je močno streljal, vendar naravnost v Mulalića.

75: Rumeni karton Karamarko.

75: Menjavi na obeh straneh: Jakupović namesto Jurilja in Mulahusejnović namesto Lotriča.

79: Spet hitra kombinacija Horvat - Maroša - Kous, slednji je spravil žogo do Mulahusejnovića pred vrati, ta pa je slabo reagiral.

83: Po kotu Horvata je Mulahusejnović z glavo streljal v tla, žoga pa od tod v prečnik, vendar je Karamarko v napadu naredil prekršek.

84: Menjavi pri Domžalah: Hodžić in Vuk namesto Klemenčiča in Georgijevića.

85: Dobra obramba Obradovića ob strelu Vuka.

88: Horvat po prostem strelu, ki ga je sam priboril, visoko prek vrat.

90: Tri minute dodatka.

90+3: Prav simbolično: Horvat ima tudi zadnji strel na tekmi, vendar žoga mimo leve vratnice.

90+3: Konec tekme. 1 : 1.

Naivno zapravljena možnost za zmago, ki bi si jo tokrat Mura glede na nevarne priložnosti v napadu zaslužila, čeprav je treba priznati, da so Domžalčani v drugem polčasu bolj vzpostavili ravnovesje, na koncu pa so se branili s skoraj vsemi igralci v kazenskem prostoru in si tako priborili točko.