64. skupščine Gasilske zveze Gornja Radgona sta se udeležila po dva delegata iz vseh desetih prostovoljnih gasilskih društev območja občine Gornja Radgona in šestih iz območja občine Apače.

»Ljudje smo preveč zahtevni do sebe«

Denis Malačič, samostojni podjetnik, ki je delal v medijih. Lani septembra ga je pri 30 letih doletela diagnoza rak.

1.SNL: Mura do nove visoke zmage

Soboški nogometaši nadaljujejo z učinkovitimi predstavami v 1. slovenski nogometni ligi. Po visoki zmagi proti Krškem (5 : 0) so v 24. krogu pred domačimi gledalci s 3 : 0 (1 : 0) premagali še Aluminij iz Kidričevega, kateremu so zadali že tretji poraz v sezoni. Že v 3. minuti dvoboja med Muro in Aluminijem je gostujoči branilec Alen Krajnc po strelu soboškega igralca Nina Koutra žogo izbil z golove črte, pet minut pozneje pa je na drugi strani igrišča z roba kazenskega prostora poskušal Elvir Maloku, a je dobro posredoval soboški vratar Matko Obradović. Domačini so povedli v 20. minuti, ko je Luka Šušnjara z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Amadej Maroša in premagal vratarja Aluminija Luko Janžekoviča. Odločitev o zmagovalcu je padla na začetku drugega polčasa. Nogometaši Mure so v dobri minuti kar dvakrat matirali Janžekoviča. Najprej je v 54. minuti Luka Bobičanec atraktivno s peto podal do Šušnjare, ki je s pravo bombo povišal na 2 : 0, končni rezultat 3 : 0 pa je v 55. Minuti postavil Kouter, ki je izkoristil lepo podajo Maroše. Vse strele gostov, predvsem nevarna sta bila v zaključku tekme Ilija Martinović in Stanley Amuzie, je uspešno zaustavljal Obradović. V sodnikovem podaljšku je imel priložnost za svoj drugi zadetek na tekmi Maroša, ki se je znašel sam pred Janžekovičem, vendar ustrelil za las mimo vrat. Mura je ima na šestem mestu 32 točk, le dve točki manj od tretjeuvrščenih Domžal. V sredo čaka soboške nogometaše prva polfinalna tekma pokala proti Mariboru v gosteh, v naslednjem, 25. krogu 1. SNL pa v nedeljo gostujejo v Novi Gorici.

(FOTO) Zeliščarski dan pri negovskem gradu

Ta konec tedna, vse od petka naprej, je bilo pri Gradu na Negovi res pestro. V petek so v prostorih gradu odprli spominsko sobo - pravzaprav dve - dr. Antona Trstenjaka, nato so odprli razstavo fotografij, ki je del spomladanskega cikla razstav Fotograd Negova 2019. Včeraj so prav tako - a zunaj in hkrati v notranjih prostorih - odprli razstavo, tokrat kiparsko razstavo Leopolda Methansa Prikovani grajski duhovi. Danes pa je bil dan od zgodnjega dopoldneva pa vse do popoldne namenjen zeliščarjem in zeliščem. Zeliščarski dan so popestrili različni vmesni dogodki ali predavanja, ves čas pa je bila na dvorišču gradu tržnica, na kateri so lahko zeliščarji ali pa le ljubitelji zelišč našli skorajda vse. Več pa v tiskani izdaji Vestnika.

Zakonca Marič praznovala zlato poroko

V družinskem krogu sta zakonca Marič iz Odrancev praznovala zlato poroko, česar, kot sta dejala, si niti v sanjah nista mislila, ko sta pred 50. leti stopila pred oltar odranske župnijske cerkve sv. Trojice.

Liga za obstanek: Sobočani boljši od Šoštanjčanov

V 3. krogu zelene skupine 1. državne odbojkarske lige za moške je Panvita Pomgrad v Murski Soboti s 3 : 0 (17, 29, 21) odpravila Šoštanj Topolšico.

(FOTO) Azra tribute band: Bilo nekad u Jugoslaviji

Na koncertnem odru v Bunkerju se je prvič predstavil Azra tribute band by Fantom slobode. Igrali so najboljše od Azre. Azra je bil kultni Jugoslovanski rock band ustanovljen leta 1976 v Zagrebu, ki je začel delovati pod vplivom rocka in takrat tako popularnega novega vala. Azra je s časoma postala ena od najpopularnejših in najvplivnejših skupin v SFRJ pod vodstvom velikega karizmatičnega pesnika, glasbenika, človeka, genija Branimira Johnnya Štulića. Skupina je v štirinajstih letih kariere izdala devet LP albumov in v njih eksperimentirala z različnimi temami in stili. Azrini albumi so bili izrazito uspešni, prav tako pa tudi njihovi nastopi v živo. Tekom svoje kariere je skupina izdala izredno popularne single, "Balkan", "A šta da radim" i "Lijepe žene prolaze kroz grad"… in eno najboljših balad s teh prostorov »Ako znaš bilo što«. Skupina je dokončno prenehala delovati leta 1990, po koncertu na Hvaru.

3. SNL vzhod: Veržejci z igralcem več do zmage

Avto Rajh Ljutomer – Veržej 1 : 2 (0 : 0)

Beltinski Sistemorg pomurski košarkarski prvak

Z zaključnim turnirjem, ki je bil včeraj odigran v dvorani ŠIC Ljutomer, se je končala pomurska košarkarska liga Radenska Naturelle za sezono 2018/19.